Dünya Haberleri

  Dünyadan ilginç olaylar: Uçak ineğe çarptı

  hurriyet.com.tr
  18.11.2008 - 16:37 | Son Güncelleme:

  Akıllara durgunluk veren bir kaza yaşandı. İnişe geçen iki kişilik bir uçak çayırda otlayan ineğe çarptı. Uçağın ineğe çarptığı an, uçakta bulunan bir kamera tarafından saniye saniye görüntülendi.

  İŞTE UÇAĞIN İNEĞE ÇARPTIĞI AN

  İngiliz The Sun gazetesinde yer alan habere göre, İki kişilik küçük bir uçak inişe geçtiği sırada ineğe çarptı. Pilot ineği son anda fark etti ve tekrar havalanmaya çalıştı ancak geç kaldı.

  Rotasını kaybeden uçak çayırlık bir alana iniş yapmak istedi. Pilot inişe geçti ama çayırda bir ineğin otladığını son anda fark etti. İneğe çarpan uçak hızla uzaklaşıyor. Kazadan bir kilometre sonra pilot uçağı indirmeyi başarıyor. Pilot ve yolcu yara almadan kazadan kurtuluyor ancak talihsiz ineğin kazada ölüp ölmediği anlaşılamıyor.


  DÜNYADAN KISA KISA...

  "KÜRTAJ İNSAN HAKKI OLMALI"
  İsveç'te Feminist İnisiyatifi adlı parti, kürtajın insan hakkı olması için mücadele edeceğini bildirdi. Parti sözcüsü Veronica Svard, kürtajın serbest bırakılmasının Avrupa'nın gündeminden çıkarılması yönünde lobi yapan dini gruplara karşı böyle bir girişimde bulunduklarını söyledi. Sözcü, kadınların kendi vücutlarıyla ilgili karar verme hakkının olması gerektiğini ifade etti. İsveç'te 2005 yılında kurulan feminist parti, halen ulusal mecliste ya da Avrupa Parlamentosunda temsil edilmiyor. Avrupa'da kürtaj Andorra, İrlanda, Malta, Monaco ve Polonya dışındaki ülkelerde istek üzerine yapılabiliyor.

  "SİCCİL FÜZELERİ ŞAHAP 3'LERDEN ÇOK DAHA İYİ"
  İran Savunma Bakanı Mustafa Muhammed Neccar, geçen hafta denenen uzun menzilli "Siccil" füzesinin "Şahap-3"ten çok daha iyi olduğunu belirtti. Neccar, İranlı bilim adamı ve uzmanların imzasını taşıyan uzun menzilli Siccil füzesinin çift motorlu olduğunu ve iki merhaleden oluştuğunu söyledi. "Siccil'in menzili Şahap 3'lerden daha çok ve daha kısa sürede fırlatılabiliyor" diyen Neccar, bu füzenin öncekilerin aksine katı yakıtla çalıştığını bildirdi. İran, ilk kez 12 Kasımda 2 bin kilometre menzilli Siccil füzesini başarıyla denediğini açıklamıştı.

  5 TON ORKİNOS KAFASINI BAKANK ÖNÜNDE
  Uluslararası çevre kuruluşu Greenpeace, kızıl ton balığı avının durdurulması ve stokların korunması için 5 ton orkinos balığı kafasını Paris'teki Tarım Bakanlığının girişine döktü. Fas'ın Marakeş kentinde 45 ülkenin katılımıyla bugün başlayan, Atlas Okyanusu ve Akdeniz'de orkinos avının geleceğinin kararlaştırılacağı toplantıya denk gelen protesto eyleminde çevreci örgüt, "Orkinos avını durdurun" yazılı pankart açtı.

  YAPAY MERCAN RESİFİ 
  Japon bilim adamları, seramik destek üzerine mercan dikerek, yapay yoldan mercan resifleri oluşturmaya çalışıyor. Dünyadaki başka mercan bariyerlerini kurtarmanın yolunu açabileceği belirtilen bu ilk projeyi Japonya Çevre Bakanlığıyla birlikte yöneten profesör Mineo Okamoto, "yapay olarak hiçbir mercan resifinin oluşturulmamış olduğunu, ancak on yıl içinde bunu gerçekleştirmeyi düşündüklerini" belirtti.için mevcut mercan bariyerlerinden mercan örnekleri alma yollarını tercih ediyor.

  MACARİSTAN'DA ÖZEL TV BİNASI KURŞUNLANDI
  Macaristan'ın özel tv kanallarından ATV'nin binasına silahlı saldırı düzenlendi. Hür Demokratlar Partisi (SZDSZ) yanlısı olarak bilinen kanalının hafta sonu kurşunlandığı, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı açıklandı. Binaya sıkılan iki kurşunun haber dairesi sorumlusunun pencerelerine isabet ettiği belirtildi. Kurşunlanma olayı nedeniyle Macaristan polisi soruşturma başlatırken, olayın aşırı sağ görüşlüler tarafından yapılmış olabileceği ifade ediliyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı