Dünya Haberleri

  Dünyadan ilginç olaylar: Milk shake katili

  Hürriyet Haber
  07.10.2008 - 15:37 | Son Güncelleme:

  Hong Kong'da yaşayan Amerikalı ev kadını Nancy Kissel, içine sakinleştirici ilaç karıştırdığı bir milk shake hazırladı.

  Bunu daha sonra bankacı kocası Robert Kissel'a "Çok yorulmuşsundur. Sana bir milk shake hazırladım. İç bak çok güzel oldu" dedi.

  Bay Kissel, eşinin kendisine sunduğu milk shake'yi afiyetle içti. Sonra eşine "Eline sağlık, güzel olmuş" dedi. Kısa süre sonra sızdı kaldı. 

  Kocasını bu şekilde uyutan kadın, ona bronz bir heykelcikle vurarak öldürdü. Ancak polis, olayı kısa sürede çözdü. Kadın tutuklandı ve mahkeme sonucunda ömür boyu hapse mahkum edildi. "Milk shake katili" olarak anılan Nancy Kissel'ın itirazı ise dün reddedildi. Bayan Kissel'in avukatları, kocasını öldüren kadının cinayeti yüksek tahrik altında işlediği iddia edilmişti.

  DÜNYADAN KISA KISA...

  MARS'IN MANYETİK ALANINI DEĞİŞTİREN OLAY
  Toronto Üniversitei bilimcileri, Mars'a çarpan büyük bir göktaşı yüzünden, kızıl gezegende Dünya'dakine benzer bir yaşamın oluşamadığını bildirdi. Göktaşının çarpmasıyla meydana gelen muazzam patlama yüzünden, Mars'ın manyetik alanının değişime uğradığı ortaya çıkarılmıştı.

  "ÇOCUKLARA EGZOTİK HAYVAN ALMAYIN" UYARISI
  Doktorlar, küçük çocuklara hamster ve kertenkele gibi egzotik hayvanlar alınmaması uyarısında bulundu. Amerikan Pediatri Akademisi için hazırlanan raporda, bu hayvanların 5 yaşın altındaki çocuklar ya da bağışıklık sistemi sorunları olan diğer aile üyelerinin sağlığı açısından risk taşıdığı belirtildi.

  SAAT ŞİRKETİNDEN OSCARLI OYUNCUYA DAVA
  İsviçreli saat firması Raymond Weil, anlaşmaya karşın başka markma saat takan Oscarlı aktris Charlize Theron aleyhinde, 20 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

  OBAMA'YA BAĞLILIK YEMİNİ YOUTUBE'DA
  ABD'de bir okulda bazı öğrencilerin Barack Obama'ya bağlılık yemini ettiği video, Youtube'da yüzbinlerce kişi tarafından izlendi. Kamuflajlı pantolonlar giyen siyah öğrenciler, boş bir odada, yumruklarını birbirine dayayıp yemin ederken görülüyor. Okul müdürü, olayı daha önce yalanlamıştı.

  ABD, UZAYDA RUSYA'YA BAĞIMLI HALE GELDİ
  NASA 2010-2015 arasında yeniden yapılanmaya gideceği için, ABD'nin Uluslararası Uzay İstasyonu'nda yapacağı insanlı uzay görevlerinde, Rus uzay mekikleri kullanılacak.

  OBAMA'NIN YÜREĞİ
  Norveç gazetesi VG'de, ilginç bir haber yayınlandı. Gazeteye konuşan Mary Andersen, 1988 yılında Norveçli kocasıyla buluşmak üzere Miami'den Norveç'e gitmek istemiş. Yeni evli genç kadından havalimanında ekstra bagaj için 103 dolar istenmiş. Parası olmayan Andersen ağlamaya başlamış. O sırada, kuyrukta arkasında bulunan bir adam, "Ben öderim" demiş. Bu kişi, Barack Obama'ymış.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı