Dünya Haberleri

  Dünyadan ilginç olaylar: Boynunda yılanla uyandı

  08 Ekim 2008 - 00:00Son Güncelleme : 08 Ekim 2008 - 14:44

  Avustralyalı Ashlee Findlay, gece yarısı yatağından kalkıp su içecekti. Ama boynunda müthiş bir ağırlık hissederek dondu kaldı.

  İşte, gecenin bir yarısı susadığı için uyanan ama tam da yatağından kalkıp mutfağa gidecekken, boynunda müthiş bir ağırlık hisseden, kafasını oynatamadığını anlayan Ashlee Findlay...

  İlk anda ne olduğunu anlayamayan 16 yaşındaki Ashlee Findlay, ellerini boynuna götürdüğünde, tüyler ürpertici bir soğukluk ve kayganlıkla karşılaştı. Aklına ilk gelen şey bir yılanın boynuna sarılmış olduğu. Ancak bunun imkansız olduğunu düşündü. Bir sonraki an gerçekten yılan olduğunu anladı ama bunun bir kabus olabileceğini düşündü.

  Korkudan donup kalan genç kız, ancak bir süre sonra kendini toparladı ve çığlık çığlığa kaldı. Odaya giren annesi, babası, ablası ve ablasının kocası, manzara karşısında şok yaşadı. O karambolde, yılan Ashlee Findlay'ın kolunu ısrıdı. Ablasının eşi kendisini toparlayıp yılanın kafasını yakaldı ve kapıya sıkıştırdı.

  Kafası sıkıştırılarak öldürülen yılanın yaklaşık bir metre uzunluğunda olduğu anlaşıldı.

  Avustralya'da boynunda yılanla uyanan 18'ın kişi olduğu belirtilen Ashley Findlay, kaldırıldığı Royal Darwin Hastanesi'nde yapılan panzehir iğnesiyle, kısa sürede kendine geldi. Ancak yaşadığı korku yüzünden, olaydan bir hafta geçmiş olmasına rağmen artık geceleri hiç uyuyamıyor.

  DÜNYADAN KISA KISA...

  KÖLENİN ANITI DİKİLECEK
  ABD'nin Vermont eyaletinde, Afrika'dan kaçırılan kölelerin hayatına günlüğüyle ışık tutan eski bir kölenin anıtı dikilecek. Anıtla ilgili tören, Jeffrey Brace adıyla bilinen eski kölenin günlüğünün  1810 yılında basılan kopyalarından birini çalıştığı Vermont Üniversitesinin kütüphanesinde bulan Kari Winter ile Brace'in torunlarının öncülüğünde gerçekleşecek.

  “Afrikalı Ama Köle: Jeffrey Brace Takma Adlı Boyrereau Brinch'in Günlüğü” adlı kitabın da editörü olan Winter, bir beyaz avukatın yardımıyla yayımlanan günlüğün önemli bir şahsiyete ait bir hikaye olmasının ötesinde, kaybolan Amerikan tarihinin de bir parçası olduğunu söyledi.

  ÜLKENİN YARISI ACİL YARDIMA MUHTAÇ
  Şiddet sarmalının içindeki Somali'de yaşayanların neredeyse yarısının acil yardıma muhtaç olduğu bildirildi. 52 sivil toplum örgütünün Kenya'nın başkenti Nairobi'de yayımladığı bildiride, 8 milyon nüfuslu Somali'de 3 milyon 250 bin kişinin acil yardıma muhtaç olduğu belirtilerek, muhtaçların sayısının 2008'in başından beri yüzde 77 arttığı kaydedildi."

  PRENSESLERİN KADERİ HALKIN ELİNDE
  Danimarka'da, kral ve kraliçenin ilk doğan çocuğunun cinsiyetine bakılmaksızın tahta geçip geçemeyeceği referandumla halka sorulacak. Başbakan Anders Fogh Rasmussen, referandumla ilgili kararı açıklarken, "Bu, bir eşitlik meselesi" dedi. Referandumun Avrupa Parlamentosu seçimlerinin yapılacağı gün olan 7 Haziranda düzenleneceği bildirildi. Anayasa, sadece kral ve kraliçenin hiç erkek çocukları olmaması halinde kız çocuğun tahta geçebilmesine imkan tanıyor."

  SARS ÇİN'İN BİYOLOJİK SİLAHIYDI İDDİASI
  Tayvan, Çin'i, 6 yıl önce SARS hastalığını bir biyolojik savaş yöntemi olarak ortaya çıkarmakla suçladı. Tayvan Milli Güvenlik Kurumu Genel Müdürü Tsai Çao-ming, bir meclis komitesinde yaptığı konuşmada, Çin'deki bazı kaynakların biyolojik savaş girişiminden şüphelendiklerini, ancak bu konudaki kanıtın su yüzüne çıkmadığını iddia etti. SARS'ın, Çin'de "bir biyolojik savaş formülü" olduğunu savunan Tsai, kurumun durumu izlemeye devam edeceğini söyledi.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 49 Yorum }
  • Can Cengiz 8.10.2008 16:36:48
   Bu kizmi 16 yasindaymis ya? Masallah diyim ben...
  • psikopat oğuz 8.10.2008 16:10:41
   Ulaş Vatansever 08/10/2008 - 14:15 <br> <br>Ah o yılanın yerinde olmak için neler vermezdim..:) <br> <br><br>Arkadasım biraz terbiyeli ol. bende o yılanın senin donundan cıkmasını isterdim ama maalesef olmaz.biraz daha kendine hakim olmalısın.terbiyesizliğe luzun yok.
  • Del Piero 8.10.2008 15:57:21
   Ya yorumlara bak:))) kız 16 yaşında..alooooo:)))
  • babacan bozkurt 8.10.2008 15:45:12
   NE YILANMIŞ BE GÜZELDENDE ANLARMIŞ KAFİR.
  • murat teke 8.10.2008 15:35:11
   BİZİMDE YILANLARIMIZ VAR ONLAR USTELIK SADECE BIRIMIZIN DEGIL HEPIZIN BOYNUNU SIKIYOR.
  • selami gultekin 8.10.2008 14:22:23
   YILANLARLA YAŞAMAK AVUSTRALYALILARIN KADERİ, PEKİ BİZLER SİVRİSİNEK BİLE GİRMESİN DİYE ÖNLEM ALIRKEN BUNLAR YILANLARA KARŞI BİLE UYURKEN ÖNLEM ALMIYORLARMI?
   
  HaberlerFenerbahçeGalatasaraypkkburçniobeAlmanyaışid