« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Dünyada İstanbul'dan daha güzel bir şehir yok"

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, “Türkiye'nin 2020 olimpiyat adaylığını destekliyorum. Dünyada İstanbul'dan daha güzel bir şehir yok” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Francis Ricciardone ve eşi Marie Ricciardone, ABD ve Rusya bayan takımları arasında oynanan Dünya İşitme Engelliler Futbol Şampiyonası final maçını izledi.

Ankara'daki Ostim Stadı'nda oynanan ve ABD'nin şampiyon olduğu karşılaşmanın ardından AA muhabirine konuşan Ricciardone, Londra Olimpiyatları'nın açılış törenini televizyondan izlediğini belirtti.

Ricciardone, “Londra'daki açılış güzeldi. İnşallah, 2020'de olimpiyatları İstanbul düzenler. Türkiye'nin 2020 olimpiyat adaylığını destekliyorum. Dünya'da İstanbul'dan daha güzel bir şehir yok. İstanbul, olimpiyatlar için çok özel bir yer” diye konuştu.

Dünya İşitme Engelliler Futbol ŞAmpiyonası ile ilgili de Ricciardone, uluslararası organizasyonları düzenlemenin kolay olmadığını dile getirerek, “Türkiye önemli bir organizasyonu çok güzel bir şekilde düzenledi” dedi.
Ricciardone, şöyle konuştu:
“Sporu çok seviyorum. Spor, din, dil, engelli ve engelsiz ayırt etmeden herkesi bir araya getirir. Bugün burada bulunmaktan dolayı hem ABD, hem de Rusya adına çok mutluyum. Spor, engelli arkadaşlarımızı ve insanları güçlendirmekte. Spor, hepimiz için çok olumlu birşey. Kendinizi mutlu hissetmenizi sağlıyor. Politikanın sonuçları her zaman olumlu olmuyor.”

Büyük sevinç yaşadı

Ricciardone ve eşi, ABD'nin Rusya'yı 1-0 yenmesi üzerine büyük bir mutluluk yaşadı. Ricciardone, maç sonrası dünya şampiyonu olan İşitme Engelliler ABD Milli Takımı futbolcularını tebrik etti ve oyuncuların sevincine ortak oldu.
Büyükelçi, ABD'li futbolcularla da hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz