AYDIN HABERLERİ

Dünyada Bir İlki Didim Engelliler Derneği Yaptı;

IHA
24.08.2015 - 12:28Son Güncelleme :

DİDİM'DE ENGELLİLER DERNEĞİNDEN BİR İLK; AB PROJESİ KAPSAMINDA ENGELSİZFEST EKİM AYINDA DİDİM'DE YAPILACAK

IHA

Didim ve Yöresi Engelliler Derneği ile Sistem Jenerasyon işbirliğiyle AB’ye sunulan ve Dünyada Engellilere yönelik desteklenen Büyük Ölçekli Avrupa Gönüllü Hizmeti “DısabledFREEFEST-EngelsizFEST” isimli proje kabul edildi. Proje 1-30 Ekim 2015 tarihlerinde 12 farklı ülkeden gelen 33 farklı sosyal geçmişe ait gençler arasında kısıtlı imkanlara sahip/engelli gençler diğer gençlerle beraber Didim’de olacak.
Didim ve Yöresi Engelliler Derneği ile Sistem Jenerasyon işbirliğiyle AB’ye sunulan ve Dünyada Engellilere yönelik desteklenen Büyük Ölçekli Avrupa Gönüllü Hizmeti “DısabledFREEFEST-EngelsizFEST” isimli proje kabul edildi. EngelsizFEST isimli proje 01-30 Ekim 2015 tarihleri arasında Didim’de gerçekleştirileceği öğrenilirken proje için hazırlık çalışmaları devam ediyor. Konuyla ilgili Didim ve Yöresi Engelliler Derneği yaptığı yazılı açıklamada projenin amaçlarının “Sosyal hayata aktif katılım için kültür ve spor programları düzenleyerek engelli insanlara yönelik sosyal içerme çalışması düzenlemek. Öncelikle kısıtlı imkanlara sahip gençler olmak üzere 18-30 yaş arası gençler arasında gönüllülük kavramının ve uygulamalarının değerinin benimsenmesini geliştirmek ve desteklemek. Çok kültürlü toplumda, AB vatandaşları ve diğer ülkeler arasında hoşgörü, saygı ve işbirliği fikirlerini destekleyip paylaşmak" olduğu belirtildi.
12 farklı ülkeden gelen (Türkiye, Estonya, İtalya, Polonya, Moldova, Bulgaristan, İspanya, Arnavutluk, Beyaz Rusya, İsveç Gürcistan) 33 farklı sosyal geçmişe ait gençler arasında kısıtlı imkanlara sahip/engelli gençlerin diğer gençlerle beraber kaynaşacağı, bir ay sürecek olan projenin beş değişik uygulama bölümü olacağı belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Dünyada Bir İlki Didim Engelliler Derneği Yaptı; hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dünyada Bir İlki Didim Engelliler Derneği Yaptı; haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  08:08
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı