« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünyada bir ilk! Rayo Vallecano LGBT renklerindeki formalarla oynayacak

İspanya 1. Ligi ekibi Rayo Vallecano, dünyada bir ilke imza atarak, gelecek sezondan itibaren LGBT'nin (lezbiyen, gay, biseksüel, transseksüel) sembolü olan gökkuşağı renklerindeki formalarla maçlara çıkacağını açıkladı.

Mehmet ÇİFTÇİ / DHA
SON GÜNCELLEME

İspanya 1. Futbol Ligi takımlardından Rayo Vallecano, eşcinsellerin mücadelesine destek vermek için önümüzdeki sezondan itibaren LGBT'nin (lezbiyen, gay, biseksüel, transseksüel) sembolü olan gökkuşağı renklerindeki formalarla sahaya çıkma kararı aldı. Karar İspanya'da büyük yankı yarattı.

İspanya'da işçi sınıfının takımı olarak bilinen Rayo Vallecano'nun taraftarları kulüp yönetiminin bu kararına forma alarak destek vereceklerini ifade ettiler.

Rayo Vallecano yönetimi, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, cinsel ayrımcılığın her türlüsüne karşı olduğunu belirtti. Açıklamada, "Herkesin cinsel tercihi kendisini ilgilendirir. Bu düşünceyi kabul etmeyenler karşılarında bizi bulacaktır" ifadesi kullanıldı.

Rayo Vallecano ayrıca, gökkuşağı renklerindeki formaların kulüp üyelerine 6 Euro'dan satışa sunulacağını duyurdu.

Dünyada bir ilk Rayo Vallecano LGBT renklerindeki formalarla oynayacak
Gelecek sezon gökkuşağı renklerindeki formalarla sahaya çıkacak olan Rayo Vallecano'nun asıl forma renkleri kırmızı beyaz.


Bunları da Beğenebilirsiniz