« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünyaca ünlü golfçüden Belek'e övgü

Dünyanın en önemli golf sporcularından biri olarak kabul edilen İngiliz Greg Norman, "Avrupa'nın en önemli golf sahaları Belek'te" dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME

İngiliz Greg Norman, Belek Gloria Golf Hotel'de üç gün sürecek olan ve bu yıl 7'ncisi düzenlenen Golf Business Form 2010 golf şampiyonası için Antalya'nın turizm beldesi Belek'e geldi. Ünlü golfçüye sahaları, Özaltın A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Gloria Golf Hotelleri sahibi Nuri Özaltın ve eşi Sebahat Özaltın gezdirdi.

Golfte dünyada birçok başarıya imza atan Norman, Türkiye'ye ilk defa geldiğini belirterek, "Belek'teki sahalar Avrupa'nın en önemli golf sahaları. Biz golfçülerin en sevdiği sahalar Belek'te. Özellikle Gloria Golf Club sahaları ayrı bir güzel" dedi.

Türkiye'nin golf turizminde son beş yılda çok büyük başarılar elde ettiğini söyleyen Norman, "Özellikle İngiltere, İsveç, Almanya gibi ülkelerden golf oynamaya Türkiye'ye geldiklerini biliyorum. Son yıllarda Türkiye'de golf şampiyonaları düzenleniyor. Bunun en son örneği ise 2012 yılında Türkiye'nin ev sahipliği yapacağı Dünya Amatör Golf Şampiyonası. Bu Türkiye için büyük bir tanıtım olacak" diye konuştu.

Nuri Özaltın ise dünyaca ünlü bir golfçünün Türkiye'ye ve Belek'e gelmesinin çok büyük bir başarı olduğunu belirterek, "Norman'ın burada olmasından dolayı başta CNN International televizyonu olmak üzere, birçok Avrupa basını onunla golf sporu ve turizmi ile ilgili söyleşiler yapıyor. Böylece bizim bölgenin de büyük reklamı yapılıyor" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler