GeriDünya Zil zurna sarhoş 4 öğrenciye çarptı, birini öldürdü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zil zurna sarhoş 4 öğrenciye çarptı, birini öldürdü

Zil zurna sarhoş 4 öğrenciye çarptı, birini öldürdü

KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da geçen yıl Ekim ayında gündüz saatlerinde 262 promil alkollü direksiyona başına geçen ve lüks otomobiliyle kırmızı ışıkta geçip yol kıyısında bekleyen 4 Suriyeli üniversite öğrencisine çarparak birinin ölümüne neden olan Gizem Galipoğulları 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

KKTC’de infial yaratan kaza geçen yıl 20 Ekim’de Lefkoşa’nın en işlek yerlerinden Atatürk Caddesi’nde gündüz saatlerinde meydana geldi. 262 promil alkolle Mercedes marka lüks aracına binen Gizem Galipoğulları, kırmızı ışıkta durmayarak hızla yoluna devam etti. Bu sırada karşıya geçmek için yol kıyısında bekleyen 4 Suriyeli üniversite öğrencisine çarptı.

SURİYELİ ÖĞRENCİ YERDEN HAVALANDI

Öğrencilerden Maen Al Soboh (E-20), Rami Khaldoon Ragheb (E-24) Khaled Dayate’ye (E-19) yaralanırken, çarpmanın etkisiyle havalanan ve kırmızı ışıkta bekleyen diğer araçların üzerine düşen Abdul Rahman Murad (E-18) hayatını kaybetti.

ARAP ÖĞRENCİLER PROTESTO ETTİ

Bir yıl devam eden dava sürecini KKTC’de öğrenim gören Arap öğrenciler yakından takip etti, ilk duruşmalarda mahkeme önünde protesto gösterileri düzenledi.
Eşiyle yaşadığı problemler nedeniyle psikolojik tedavi gördüğü ve anti depresan ilaçların üzerine alkol aldığı belirtilen Gizem Galipoğluları dün son kez mahkemeye çıkartıldı.

EN AĞIR CEZA 7 YIL

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, ölümle sonuçlanan trafik suçlarına en fazla 7 yıl hapis verilebildiğine dikkat çekerek, genç kadını 6 yıl 3 ay hapse mahkum etti.
Mahkeme ayrıca, Gizem Galipoğluları’nın cezasına tamamladıktan sonra 5 yıl ehliyetine de el konulmasına karar verdi.

SON DURUŞMAYA BAKIMLI ÇIKTI

Geçen yıl ilk duruşmalarında kötü durumda hakim karşısına çıkan genç kadının, son karar duruşmasında çok daha düzenli bir kıyafet giydiği dikkat çekti.
KKTC medyası ise, ölümle sonuçlanan trafik kazalarına yönelik yasaların yetersizliğine dikkat çekerek, 6 yıl hapsi yetersiz bulan yayınlar yaptı.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle