Dünya Haberleri

DÜNYA

  Zevahiri’den Bush’a: Washington kasabı

  Hürriyet Haber
  31.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Terör örgütü El Kaide’nin iki numaralı ismi Eymen el Zevahiri, ABD’nin Pakistan’da geçen ay kendisini vurmak amacıyla yaptığı hava saldırısının ardından ilk kez yayınlanan video kasetinde, ABD Başkanı George W. Bush’u, "Washington kasabı" olarak niteledi.

  Örgüt lideri Usame bin Ladin’in sağ kolu olan Zevahiri, El Cezire Televizyonu’nda yayınlanan kasette, beyaz sarığı ve entarisiyle görülüyor. Zevahiri, son derece kızgın şekilde, "Washington kasabı Bush; beni değil, masumları öldürdün. Neredeyim biliyor musun? Müslüman halkın arasındayım" dedi. Bin Ladin’i "Allah’ın aslanı" olarak niteleyen Zevahiri, Bush’un Ladin’den gelen ateşkes önerisini reddederek büyük hata yaptığını söyledi. Zevahiri, "Amerikan halkı, Başkan’ın yüzünden canını ve paranı kaybediyorsun" ifadesini kullandı.

  Zevahiri, Başkan Bush’a, "fiyasko" diye hitap ederek, interneti veya en azından basını takip ettiğinin de sinyalini verdi. İnternet arama motoru Google’a "fiyasko" (failure) yazıldığında, ilk sonuç olarak Bush’un biyografisi çıkıyordu. Beyaz Saray’ın çabalarıyla, şimdi bu kelime, Bush’a muhalif yazar Michael Moore’un sitesine yönlendiriliyor. "Zavallı fiyasko" (miserable failure) kelimeleri ise hala Bush sonucunu veriyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı