Dünya Haberleri

DÜNYA

  Zengin Araplara bakire kızları pazarlıyorlar

  hurriyet.com.tr/DIŞ HABERLER
  16.09.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İngiltere’de zengin Arap işadamlarına 364 bin TL karşılığında bakire kızları pazarlayan bir şebeke çökertildi.

  KÜÇÜK KIZLARI PAZARLAYAN ÇETE ÇÖKERTİLDİ - FOTO GALERİ

   

  Londra'da polisin düzenlediği operasyonda, 13-14 yaşlarındaki kızları 150 bin sterlin (346 bin TL) karşılığında zengin müşterilere pazarlayan şebekenin üyeleri tutuklandı. Üç kadın ve bir erkekten oluşan çetenin küçük kızları kiraladıkları lüks evlerde müşterilerine sunduğunu öğrenen polis, düzenlediği operasyonla kısa zamanda çeteyi çökertmeyi başardı.

   

  Polisin takibi, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında bir ihbarla ortaya çıktı. Londra’nın merkezindeki Jumeirah Carlton Oteli’ne gümüş renkli BMW marka otomobille gelen bir kadın, otelin sahibine bir mektup verdi.

   

  Çetenin iş teklifini içeren mektupta, “Elimde yaşları 14 ile 20 arasında değişen 12 kız var. Hepsi İngiltere’nin farklı yerlerinde yaşıyor. Bu kızları isteyenlere sunmak için tüm hazırlıkları yaptım ve kızlar için bir ev kiraladım” yazıyordu.

   

  Hemen harekete geçen otel yetkililer polise başvurdu. Polis, mektubu otele getiren kadını takibe aldı. Elde edilen bilgiler sonucu, kadının Wigan kentinde yaşayan 24 yaşındaki Fatima Hagnegat olduğu öğrenildi.

   

  Fatima ve kocasını gözaltına alan polis, eline geçen telefon numaralarını müşteri gibi aradı ve Fatima’nın 41 yaşındaki teyzesi Marohkh Cemali’ye ulaştı. Cemali, 4-5 kişilik gruplara seks partileri düzenleyebileceğini ve kızların İran, İngiltere ve Doğu Avrupa’dan getirildiğini söyledi.

   

  Cemali ayrıca, müşterilerin “özel isteği üzerine” bakire kızlar ayarlayabileceğini belirtti.

   

  GENÇ KIZLARI KANDIRDILAR

  Polis, müşteri rolü oynamaya devam etti. Çetenin kendilerine e-mail yolu ile gönderdiği fotoğrafları inceleyen polis, 50 ile 150 bin sterlin para istenen kızlar hakkında bilgi edindi.

   

  Ertesi gün, polis yanına Fatinma’yı alarak çete üyeleriyle Londra’da lüks bir otelde buluştu. Çete üyeleri, yanlarında 14 ve 17 yaşında kızların da bulunduğu toplam altı kız getirmişti.

   

  Genç kızları pazarlamaya çalışan çete üyeleri olay yerinde tutuklanırken, kızların hepsi sorguya çekilmek için polis merkezine götürüldü. Kızlar, biraz para kazanabilmek için böyle bir şeye kalkıştıklarını ve kendilerine sadece zengin kişilerin önünde dans edeceklerinin söylendiğini belirtti.

   

  Fatima, kocası ve teyzesinin de aralarında bulunduğu çete üyeleri iki gün önce mahkemeye çıkarıldı. Cinsel istismar, fuhuş ve diğer çeşitli suçlardan hüküm giyen çete üyeleri tutuklandı. En küçüğü 13 yaşında olan kızlar ise mahkemede ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı