GeriDünya Zarif: Türkiye ziyaretim ertelendi çünkü...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zarif: Türkiye ziyaretim ertelendi çünkü...

Zarif: Türkiye ziyaretim ertelendi çünkü...
refid:29803393 ilişkili resim dosyası

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Türkiye'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun farklı şehirlerde olması nedeniyle kısa zamanda kendileriyle görüşme imkanı olmadığı için ziyaretin ertelendiğini bildirdi.

Lübnan'da yayınlanan El-Sefir gazetesine, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Ankara'da bulunuyorlardı. Bu üç görüşmenin kısa zaman diliminde gerçekleşme imkanı yoktu" açıklamasını yapan İran Dışişleri Bakanı Zarif, ziyaretin zaman sıkıntısı nedeniyle ertelendiğini kaydetti.

Zarif, Türkiye'nin nükleer anlaşmadan memnun olup olmadığı sorusuna da, "Onlar bu anlaşmadan samimiyetle mutlu ve memnun. Ben bölgedeki diğer ülkelerin de bu anlaşmadan memnun olmasını ümit ediyorum" yanıtını verdi.

Resmi temaslarda bulunmak üzere salı günü Türkiye'de olması beklenen İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif'in ziyareti ertelenmişti. Zarif, Türkiye ziyaretini erteledikten sonra Lübnan, Suriye ve Pakistan'a giderek, bu ülkelerin liderleriyle bir araya gelmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle