Dünya Yurtdışında yaşayan gençlere özel kamp
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yurtdışında yaşayan gençlere özel kamp

Yurtdışında yaşayan gençlere özel kamp

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Dışişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğinde yurt dışında yaşayan gençleri Türkiye’de yaz kamplarına çağrıyor.

UÇAK bileti dahil her şey ücretsiz olan Gençlik Kampı için başvurular, 9 haziran 2017 tarihine kadar devam edecek. Kampa katılmak isteyen yurt dışında yaşayan 18-22 yaş arası Türk vatandaşı ya da mavi kart sahibi gençler için Gençlik ve Spor Bakanlığının kamplarında özel kontenjan ayrıldı. Kamplar Antalya, Bolu, Kırşehir, Trabzon, Tokat ve Kastamonu’daki tesislerde düzenlenecek. Kamp programı, 29 Haziran - 20 Eylül tarihlerinde kızlar ve erkekler için ayrı dönemlerde gerçekleşecek.

SON GÜN 9 HAZİRAN

Kamplara katılan gençlerin konaklama ve yemek ihtiyaçları, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacak ve gençlerden herhangi bir ücret alınmayacak. Gençlerin Türkiye’ye geliş gidiş ulaşım masrafları ise YTB tarafından ülkelere göre belirlenen tutarlarda karşılanacak.
Gençlik Kamplarına katılan gençler, okçuluk, tırmanma duvarı, mini golf, kano, rafting, dağ bisikleti, ip parkuru gibi sportif faaliyetlere, sokak oyunlarına, müzik, tiyatro, halk oyunları gibi etkinliklere, kültürel gezilere ve kişisel gelişim seminerlerine katılma imkanı bulacak. Kamplara katılmak isteyenler www.ytb.gov.tr/genclikkamplari/ adresinden 9 Haziran tarihine kadar başvurabilir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle