Dünya Haberleri

DÜNYA

  Yunanistan'da yağış hayatı felç etti

  Hürriyet Haber
  04.11.2009 - 14:20 | Son Güncelleme:

  Yunanistan'da 72 saattir etkili olan yağış ve şiddetli rüzgar ülkede yaşamı felç etti.

  Şiddeti 9'a varan rüzgar, anakara ile İyon ve Ege Denizi adaları arasındaki bağlantının kopmasına yol açarken, bir ilkokulun çatısı çöktü, onlarca ağaç yerinden söküldü.

  Yoğun yağış nedeniyle başkent Atina ile Pire kentlerinin de içinde yer aldığı Atika bölgesindeki ana arterler su altında kaldı.

  Atina'da şiddetli yağış ile fırtınanın trafik ışıklarının devre dışı kalmasına yol açması ve devrilen ağaçların yolları kapatmasıyla ulaşım zaman zaman durma noktasına geldi.

  Büyük bölümü Mora yarımadasında olmak üzere ekili arazilerde de ciddi hasar meydana geldi. Yunan basını, Mora'nın İlia, Ahaia ve Etoloakarnania kentlerinde yaşanan su baskınları ve toprak kaymaları nedeniyle kentlerle köyler arasındaki yolların yer yer ulaşıma kapandığını duyurdu.

  Yarımadanın Patra, Mesologi, Navpakto, Amaliada ve Agrinio kentlerinde, besi çiftlikleri ile seraların hasar gördüğü belirtilen haberlerde, Mirtia yerleşim biriminde eğitime kapalı bir ilkokulun çatısının çöktüğü kaydedildi.

  Haberlerde, Etoloakarnania kentinde anayolu su bastığı, araçlarında mahsur kalan 2 kişinin itfaiye ekiplerince kurtarıldığı belirtildi.
  Öte yandan, Yunanistan Meteoroloji Enstitüsü'nden yapılan açıklamada, kötü hava şartlarının bu akşamdan itibaren ülkeyi terk etmesinin beklendiği kaydedildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı