GeriDünya Yunanistan'da eş zamanlı saldırılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yunanistan'da eş zamanlı saldırılar

Yunanistan'da sabaha karşı, başkent Atina ile Selanik kentlerinde 4 banka şubesi, 2 oto galerisi, kamu kuruluşlarına ait 2 araçla iktidardaki Yeni Demokrasi Partisi (YDP) bürosunun hedef alındığı saldırılar düzenlendi.

Yunan basın-yayın organları, Atina'da 02.03-02.14 saatleri arasında, kentin ana arterlerinden “Aleksandras” caddesiyle “Kalithea” semtinde bulunan “Geniki Bank” ve “Agrotiki Bank” şubeleri, “Kalamaki” ile “Petralona” semtlerinde yer alan 2 oto galerisinin yanı sıra “Peristeri” semtinde park halinde bulunan bir postane aracıyla “İliupoli” semtindeki YDP bürosuna ev yapımı patlayıcı madde yerleştirildiğini duyurdular.

Saldırılarda, banka şubeleri, YDP bürosu, iki oto galerisindeki toplam 13 aracın yanı sıra postane aracında da ciddi maddi hasar meydana geldiğini belirten basın-yayın organları, saat 03.28'de yapılan bir diğer saldırıda da Devlet Elektrik İşlerine (DEİ) ait bir aracın ateşe verildiğini kaydettiler. Basın-yayın organları, çıkan ufak çaplı yangının park halindeki bir diğer araca da sıçraması sonucu iki aracın da kullanılamaz hale geldiğini duyurdular.

Öte yandan, Selanik'te de saat 02.00 sularında “Millenniumbank” ile “Eurobank” şubelerine benzeri saldırılar düzenlendiğini kaydeden basın-yayın organları, eylemlerde kullanılan patlayıcıda piknik tüpünün baz alındığının tespit edildiğini, saldırılarınsa henüz herhangi bir örgüt tarafından üstlenilmediğini belirttiler.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle