GeriDünya Yunanistan’da darbeci askerlerin tümüne tahliye
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yunanistan’da darbeci askerlerin tümüne tahliye

Yunanistan’da darbeci askerlerin tümüne tahliye

YUNANİSTAN’ın başkentindeki Atina Olimpiyat Köyü’ndeki polis karakolunun özel nezarethanesinde tutulan 4 darbeci asker 18 aylık tutukluluk sürelerinin dolduğu gerekçesiyle tahliye edildiler.

5 Temmuz darbesinden sonra askeri helikopter ile Dedeağaç (Aleksandrupolis) şehrine kaçan 8 FETÖ’cü askerin avukatlarından Omiros Zelios “Son müvekkilim de geçen hafta tahliye edildi. 8 asker de polis korumasında gizli tutulan bir yerde kalıyorlar” dedi.

Hürriyet’in edindiği bilgilere göre binbaşı Gencay Böyük, yüzbaşı Uğur Uçan, başçavuş Bilal Kurugül ve başçavuş Mesut Fırat, 18 aylık tutukluluk sürelerini dolduğu gerekçesiyle tahliye edildikten sonra, daha önce tahliye edilen binbaşı Ahmet Güzel, yüzbaşı Süleyman Özkaynakçı, yüzbaşı Abdullah Yetik ve yüzbaşı Ferudun Çoban’ın da kaldıkları Atina yakınlarında müstakil bir eve götürüldüler.

Darbeci askerlerden Özkaynakçı’ya iltica hakkı tanınmıştı. Danıştay’ın Özkaynakçı için verdiği iltica hakkı kararının diğer 7 darbeci asker için de emsal teşkil etmesi bekleniyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle