GeriDünya Yunanistan kayıp ihbarı yapılan "12 Türk turist" için seferber oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  31
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yunanistan kayıp ihbarı yapılan "12 Türk turist" için seferber oldu

Yunanistan kayıp ihbarı yapılan "12 Türk turist" için seferber oldu
refid:28040098 ilişkili resim dosyası

YUNANİSTAN’da, cuma günü Avrupa Acil Yardım Hattı 122’yi arayan bir kişi ‘Türk vatandaşı 12 kişilik dağcı grubu olduklarını ve yerleşim merkezinden uzak bir bölgede kayboldukları’ ihbarında bulundu.

Arama Kuzey Amerika numaralı bir cep telefonundan yapıldı ancak arandığında cevap veren olmadı.

YANLIŞ YERDE ARANDILAR

Cep telefonu sinyalinin, Ketirini şehrinin 20 kilometre kuzeybatısındaki kayak merkezi Elatohori’nin de bulunduğu Pieria dağlarında, Moshopotamu, Elatohori ve Katalonia köyleri arasındaki dağlık bir noktadan geldiği belirtildi. Aramalar dün öğle saatlerine kadar sonuç vermedi. Daha sonra sinyal yerinin yanlış belirlenmiş olabileceği, çağrının Edirne’nin karşısındaki Meriç bölgesinden geldiği tespit edilince arama o yöne kaydırıldı. Dün akşam saatlerinde kayıp kişilerin kaçak göçmen olabileceği de belirtildi.

Bulgaristan da olabilir

TÜRKİYE’nin Selanik Başkonsolosu Tuğrul Biltekin, şunları söyledi: “Yunan telekom şirketi OTE’ye aynen şu çağrı yapılmış: ‘Türk, Bulgar, 12 kişi imdat.’ Bundan dolayı belki de kayıp çağrısı Bulgaristan tarafından da gelmiş olabilir. Çünkü verilen bilgi 30 kilometrelik alanı kapsıyor. 3 helikopter ile Pieria Ori dağı civarında arama yapıldı, bir sonuca varılmış değil.” Uğur ERGAN/ANKARA


Yorumları Göster
Yorumları Gizle