GeriDünya Yunan ırkçılar Türkiye karşıtı festivalde ısrarlı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yunan ırkçılar Türkiye karşıtı festivalde ısrarlı

Yunanistan’daki düzenlenmesi planlanan ancak daha iptal edildiği açıklanan ırkçı festivalin organizatörleri, toplantının Yunanistan’da "gizli bir yerde" yapılacağını açıkladı.

Yunanistan’da yapılması planlanan ancak daha sonra Yunan makamlarınca iptal edildiği açıklanan Türkiye karşıtı ırkçı festivalin organizatörleri, her şeye rağmen toplantının yapılacağını iddia etti.

  

"Bizim Avrupamız, Onların Değil. Türkler Avrupa’dan Dışarı" sloganıyla başlaması planlanan ırkçı festivalin düzenleyicileri, "Festival her şeye rağmen düzenlenecek. Gençlik buluşması, Yunanistan’da özel bir mülk üzerinde gerçekleştirilecek ve hiç kimse toplantıdan bir gün öncesine buranın neresi olduğunu bilmeyecek" diye konuştu.

  

Avrupa’nın en az dokuz ülkesinden ırkçı partilerin katılımı beklenen festivale birkaç bin neo-Nazi’nin katılması bekleniyor. Daha önce festivale katılacağını açıklayan ırkçı partiler arasında Alman Demokrasi Partisi, İtalyan Forza Nuova, İspanyol La Fallange vardı.

  

Irkçı festivalin organizasyonunu da Yunan Altın Şafak üstlenmişti.

 

YUNAN IRKÇILIK KARŞITI GENÇLER TEPKİLİ

 

Toplantıya Yunanistan’dan gelen tepkiler de arttı. "Avrupa’da Irkçılık Karşıtı Gençlik" grubunun Yunan üyeleri, festival alanı önünde kendi kamplarını kuracaklarını ve hiçbir neo-Nazi’yi toplantı alanına sokmayacaklarını açıkladı.

  

Yunan ırkçılık karşıtları, "Toplantının nereye kaydırıldığı önemli değil. Festival nederne yapılırsa yapılsın biz de oraya gideveğiz" dedi.

  

Böyle bir karşılaşmanın gerçekleşmesi halinde ise çatışmaların yaşanabileceğinden korkuluyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle