Dünya Yunan basını Erdoğan'ın Atina programını yazdı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  14
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yunan basını Erdoğan'ın Atina programını yazdı

Yunan basını Erdoğan'ın Atina programını yazdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7-8 Aralık’ta yapması beklenen Atina ziyaretinin programı henüz açıklanmamakla birlikte Yunan medyasına sızdı.

Perşembe günü saat 11.00-12.00 arasında Atina’ya gelmesi ve ardında şehir merkezindeki Sintagma (Anayasa) meydanının önünde bulunan Meçhul Asker Anıtı’na çelenk koyması programlanan Erdoğan, önce Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, hemen sonra da Başbakan Aleksis Çipras ile görüşecek. Erdoğan ve Çipras görüşme sonrası açıklamalar yapacaklar. 

Yunan basını Erdoğanın Atina programını yazdı

Yunan Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık binaları, şehir merkezinde İrodu Attiku sokağı üzerinde buluyor. İki bina arasındaki mesafe sadece birkaç metre.

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Perşembe akşamı Pavlopulos’in vereceği resmi akşam yemeğine de katılacak.  Erdoğan Cuma günü Batı Trakya’ya geçecek.

Yunan kaynaklara göre, Erdoğan’ın Atina temaslarında ele alınacak başlıca konular şunlar:  Mülteci sorunu, Türkiye-AB ilişkileri, Kıbrıs, Türk-Yunan ilişkileri, güvenlik, ekonomi, ticaret.

Yunan basını Erdoğanın Atina programını yazdı

SON 24 SAATTE NE OLDU?

Son 24 saatte ne oldu? (02.12.2017 - 2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle