GeriDünya Yunan bakanı eşi yaktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yunan bakanı eşi yaktı

Yunan bakanı eşi yaktı
refid:14768941 ilişkili resim dosyası

Yunanistan Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Angela Gereku, kocasının 5.5 milyon Euro’luk vergi borcunun çıkması üzerine istifa etti. Şarkıcı Tolis Voskopulos ile evli olan Gereku, “Hükümet hedef olsun istemedim” dedi.

ÜNLÜ ses sanatçısı Tolis Voskopulos ile eski aktris Angela Gereku’nun yolları 1994 yılında kesişti. Voskopulos yeni boşanmış, mimar olan Gereku ise dergilere verdiği cömert pozların yanısıra adını tiyatro ve tv dizilerinde duyurmuştu.

Voskopulos sevgilisi için “Kalp atışlarımın nedeni sensin... Yapışkanım benim... Hiçbir zaman bedenimden çıkmayacaksın” sözleriyle bir şarkı yazmıştı. Aralarında büyük yaş farkı bulunmasına rağmen 1996’da evlendiler. Evlendikleri gün Voskopulos “Seni hayatımın sonuna kadar seveceğime yemin ederim”, Gereku da “Ben de sana gözüm gibi bakacağım” demişti. Çiftin 2001 yılında bir kızı dünyaya geldi.

Voskopulos, Papandreu hükümetin bakan yardımcısı olarak görev aldı. Elefterotipia Gazetesi önceki gün Tolis Voskopulos’un büyük vergi borcu olduğunu yazdı. Gereku da 12 saat sonra istifa etti. İstifa, ‘medyanın zaferi’ sayıldı. Gereku, Papandreu hükümetini suçlamalara hedef yapmamak için istifa ettiğini açıkladı.
Maliye Bakanlığı Voskopulos’un 1993 yılından beri hiç vergi ödememesine kimlerin kolaylık sağladığının ortaya çıkması için soruşturma başlattı.

Evlerine haciz geliyor

Voskopulos’un ayrıca vergi beyannamesinde sadece 34 bin euro gelir gösterirken, sanatçının 9 daire sahibi olduğu ortaya çıktı. Bakan Yardımcısı Gereku ise 8 dairenin sahibi çıktı. Vergi borcu için çiftin 17 dairesine haciz konacak. Yunan medyası haberi “Tolis vergi kaçırdı, hesabı Angela ödedi” dedi.

Melina Merkuri’ye benzetiliyordu

Başbakan Yorgo Papandreu tarafından Kültür Bakanı yardımcılığına atanan Gereku’ya “geleceğin Melina Merkuri”si” gözüyle bakılıyordu. İstifasından sonra ise ‘İfigenia’ya benzetildi. Mitolojiye göre ünlü komutanlarından Agamemnon Truva Savaşı’na katılmak üzere hareket etmeden önce farkında olmadan tanrıça Artemis’in çok sevdiği kutsal bir geyiği vurur. Tanrılar buna kızıp Agamemnon’u cezalandırırmak için yelkenleri dolduracak rüzgârları durdurur. Gemileri hareket etmeyen Agamemnon, tanrıların biricik güzel kızı İfigenia’yı kurban etmesi şartlarını kabul eder. Ancak, İfigenia tam kurban edilecekken tanrıça Artemis onun yerine dişi bir geyiği gönderir ve aynı anda rüzgar esmeye başlar.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle