GeriDünya Yunan Bakana bombalı paket
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yunan Bakana bombalı paket

Yunanistan'ın başkenti Atina'da “Kamu Güvenliği Bakanlığıönda meydana gelen patlamada bir polis memurunun öldüğü bildirildi.

Kamu Güvenliği Bakanı Mihalis Hrisohoidis'in, Katehaki Caddesi'ndeki bakanlık binasının 7'inci katında bulunan bürosunda bir paket içindeki bombanın patlaması sonucu bir polis memuru yaşamını yitirdiği ve bina da büyük hasar meydana geldiği belirtiliyor.

Olay yerine çok sayıda ambulans ve polis sevk edildiği de gelen haberler arasında.

Bakan Hrisohoidis : “Bu korkak katiller cezalarını bulacak"

Patlamanın ardından açıklamayı yapan Bakan Hrisohoidis, "Bir grup korkak katil bu akşam onurlu ve iki çocuk babası bir polisi öldürdü. Bir kez daha söylüyorum: Bizi korkutamayacaklar, teröre teslim olmayacağız. Vatandaşlarımızı ve şehirlerimizi korumaya devam edeceğiz. Bu korkak katiller cezalarını bulacak, adaletin önüne çıkacaklar. Kendi adıma çok değerli bir meslektaşımı kaybettimö dedi.

Bubi-tuzaklı bomba iddiası

Patlama sırasında bakanın binada bulunup bulunmadığı konusunda bilgi verilmedi. Bir Yunan televizyon kanalı patlamaya bubi-tuzaklı bir bombanın yol açtığını duyurdu.

Yunanistan'da son zamanlarda solcu militanlar tarafından polis ve kamu binalarına düzenlenen bombalı saldırıların arttığı kaydedildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle