GeriDünya ‘Yüce dinimizin temel esasları hiçe sayılmıştır’
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Yüce dinimizin temel esasları hiçe sayılmıştır’

‘Yüce dinimizin temel esasları hiçe sayılmıştır’

Berlin’de açılan kadın ve erkeklerin birlikte ibadet ettiği ‘İbn Rüşd Goethe’ adlı camiyle ilgili bir açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanlığı, “Sözde İslamilik iddiası taşıyan bir girişim aracılığıyla yüce dinimizin temel esasları hiçe sayılmıştır” denildi.

DİYANET’in açıklamada, “Geçtiğimiz günlerde Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleştirilen ve aziz milletimizin dikkat ve ferasetinden kaçmayan sözde İslamilik iddiası taşıyan bir girişim aracılığıyla yüce dinimizin temel esasları hiçe sayılmıştır. İslam’ın temel ölçüleri açık ve seçik olarak Kur’an-ı Azimüşşan’da ve Sünneti Seniyye’de beyan edilmiştir” ifadelerine yer verildi.
Söz konusu haberlerde yer alan ve İslam’ın temel bilgi kaynakları, ibadet ilkeleri, metodolojisi ve on dört asrı aşan tarihi tecrübesiyle bağdaşmayan uygulamaların, dini ifsada, bozmaya yönelik çabalardan başka bir şey olmadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

‘DİN MÜHENDİSLİĞİ PROJESİ’

“Bunun yıllardır FETÖ ve benzeri menhus yapıların öncülüğünde yürütülen bir din mühendisliği projesi olduğu açıktır. İslam’ın on dört asırlık değişmez sabiteleri olarak devam edegelen bir ibadetini laubalice değiştirmeye kalkışmak, asla bir fikir ve düşünce özgürlüğü olarak değerlendirilemez. Bu tür girişimler karşısında bütün mümin kardeşlerimizin her türlü provokasyondan uzak kalarak hikmet ve teenniyle hareket edeceklerine olan inancımız tamdır.”

‘Yüce dinimizin temel esasları hiçe sayılmıştır’

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle