GeriDünya Arap bakan yine Türkiye'ye dil uzattı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Arap bakan yine Türkiye'ye dil uzattı

Arap bakan yine Türkiye'ye dil uzattı

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dşişleri Bakanı Abdullah bin Zayed el Nahyan Türkiye karşıtı açıklamalarını sürdürüyor. El Nahyan Türkiye, İran ve İsrail'in bölge için tehlike arz ettiğini öne sürdü.

MISIR Dışişleri Bakanı Sameh Şukru ile Dubai'de görüşen BAE Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed el Nahyan, geçmişte yaptığı Türkiye karşıtı açıklamalarının bir benzerini yineledi. 

Arap bakan Türkiye, İran ve İsrail'in bölgede agresif tutum sergileyerek Arap ülkeleri için bir tehdit oluşturduğunu söyledi. 

El Nahyan, daha önce Türkiye ve İran'ın Suriye devletinin egemenliğini azaltmaya çalıştığını ve bu iki ülkenin Suriye'den elini çekmesi gerektiğini söylemişti. 

Arap bakan yine Türkiyeye dil uzattı

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan El Nahyan'ın açıklamalarına sert tepki göstermişti. 

FAHRETTİN PAŞA KRİZİNİ BAŞLATMIŞTI

Zayed, Türkleri 1916 yılında suç işlemekle suçlayan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan Iraklı bir Twitter kullanıcısının paylaşımını kendi Twitter sayfasında paylamıştı.

Arapça tweet'te Fahri Paşa adında bir Türk subayının suç işlediği, Araplardan para ve değerli yazmalar çaldığı iddia ediliyordu. 

Bu gelişmelerin ardından, çöl kaplanı lakabıyla Medine'yi İngilizlere karşı savunan Fahreddin Paşa'nın ismi ve imza attığı savunma Ankara'da Birleşik Arap Emirlikleri'nin Ankara Büyükelçiliği'nin olduğu caddeye verilmişti. 

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (19.03.2018)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle