GeriDünya Yıldırım mı düşürdü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  24
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yıldırım mı düşürdü

Yıldırım mı düşürdü
refid:13575608 ilişkili resim dosyası

Etiyopya Havayolları’na ait uçak, Beyrut’tan kalkıştan sonra alev topuna dönerek Akdeniz’e düştü. Yıldırım çarpmış olabileceği ileri sürülen uçakta 82 yolcu ile 8 mürettebat bulunuyordu.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR -  FOTO GALERİ

LÜBNAN’ın başkenti Beyrut’taki Refik Hariri Uluslararası Havaalanı’ndan Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’ya gitmek üzere dün saat 02.30’da kalkan Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, birkaç dakika sonra yanmaya başlayarak alev topu halinde Akdeniz’e düştü. Lübnanlı yetkililer, bölgede kötü hava koşullarının hâkim olduğunu belirterek uçağa yıldırım çarpmış olabileceğini öne sürdüler. Uçağın sahilden 3.5 km. uzaklıkta düştüğü bölgeye giden arama ekipleri, 24 cesede ulaştı.

Alman DPA ajansının yolcular arasında bir Türk’ün de bulunduğunu iddiası doğrulanmadı. Ancak AFP haberlerinde bir Türk yolcudan söz etti. Uçakta 23 Etiyopyalı, 51 Lübnanlının yanı sıra İngiliz, Fransız, Rus, Kanadalı, Suriyeli ve Iraklı yolcu bulunduğu açıklandı. Lübnan Devlet Başkanı Mişel Süleyman, sabotaj ihtimalinin görülmediğini söyledi. Başbakan Saad Hariri, ulusal yas ilan etti.

Denizden ceset topluyorlar

Lübnan ordusu ile bu ülkedeki BM Barış Gücü’ne ait gemiler de arama çalışmalarına katıldı. Helikopterlerle kaza bölgesine giden Lübnanlı komandolar, denizden ceset topluyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle