Dünya Haberleri

DÜNYA

  Rusya'nın Ankara Büyükelçisi TBMM'deki 15 Temmuz törenine katılmak için Ankara'da

  Hürriyet Haber
  15.07.2017 - 12:11 | Son Güncelleme:

  Rusya'nın Ankara Büyükelçisi olarak atanan Aleksey Yerhov'un bugün geldiği Ankara'da TBMM'de düzenlenecek 15 Temmuz törenine katılacağı açıklandı.

  Rusya'nın Ankara Büyükelçiliğinin basın ataşesi Aleksanr Leşukov Sputnik'e demecinde, Yerhov'un Ankara'ya bugün ulaştığını söyledi. Leşukov'un aktardığına göre, Yerkov'u havaalanında Dışişleri Bakanlığı Protokol Genel Müdürü Şevki Mütevellioğlu karşıladı.
  Leşukov ayrıca, Yerhov'un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetiyle TBMM'deki 15 Temmuz törenine katılacağını söyledi.

  Leşukov, Yerhov'un güven mektubunuysa 17 Temmuz'da sunacağını belirtti. Bu, Yerhov'un görevine resmen bu tarihte başlayacağı anlamına geliyor.

  TBMM'nin darbe girişimi sırasında 16 Temmuz'da bombalandığı saat olan 02.32'de Meclis bahçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı bir tören yapılacak.

  Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği görevine, eski büyükelçi Andrey Karlov'un Aralık 2016'da görevdeyken suikasta kurban gitmesinden sonra geçen altı aylık sürede atama yapılmamıştı.

  Yerhov, göreve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından haziran ayında atanmıştı.

  Etiketler: RUSYA , 15 Temmuz , Putin
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı