GeriDünya Yerdeki cesetlere rağmen Çok yaşa Benazir diye bağırıyorlardı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yerdeki cesetlere rağmen Çok yaşa Benazir diye bağırıyorlardı

Yerdeki cesetlere rağmen Çok yaşa Benazir diye bağırıyorlardı
refid:7522557 ilişkili resim dosyası

BENAZİR Butto ile birlikte Dubai’den Karaçi’ye hareket eden 55 kişi içindeki tek Türk gazeteciler olarak, eski başbakanı ülkesinde adım adım izliyorduk. Havalimanında bagajın gelişi geciktiği için Butto’yu izleyen kafilenin gerisinde kalmıştık. 1 milyon kişi Butto’yu izliyor, sevgi gösterileri yapıyor, biz de konvoyun gerisinde virajlı yollardan şehre giriyorduk.

Gece, konvoyun ön tarafında üst üste iki patlama meydana geldi. Olay yerine sıcağı sıcağına vardığımızda gördüğümüz manzara inanılır gibi değildi. Tam bir kaos yaşanırken cankurtaran ve itfaiyelerin arasından çıkıp güvenlik güçlerine yaka kartlarımızı gösterdik ve bombaların patladığı yere ulaştık.

Halk, büyük bir şaşkınlık içinde etrafımızı sardı. Her kafadan bir ses çıkıyordu ama yerdeki cesetlere rağmen "Yaşasın Benazir" diye bağırıyorlardı. Terörün korkunç yüzünü, elden ele dolaşan ceset parçalarında gördük. Ölenlerin kimlikleri bize gösterildi. Bir kişi, "Liderimiz yaralanmadan kurtuldu" diyerek üzerinde dev Butto portresinin bulunduğu aracı gösterdi. Bir Pakistanlı kameramanın öldüğünü öğrendik. Biz de Butto’nun aracını yakından takip etsek, belki de ölenler arasında olacaktık. Ölümden belki de kıl payı kurtulmuş, geç kalan valizler sayesinde hayatta kalmıştık.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle