GeriDünya Yay burcu uzadı araya yılan girdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yay burcu uzadı araya yılan girdi

Yay burcu uzadı araya yılan girdi
refid:16775402 ilişkili resim dosyası

ABD’li astronomi profesörü Parke Kunkle, Dünya’nın binlerce yıldır konumunun değiştiğini, dolayısıyla burçların döneminin de değiştiğine, hatta yılan adı verilen 13’üncü burcun bulunduğuna dair iddialar hakkında konuştu.

MINNEAPOLIS Toplum Bilimi ve Teknik Üniversitesi’nin astronomi profesörü olan Parke Kunkle’nin Alman Bild Gazetesi’ne verdiği yanıtlar şöyle:

Burçlar nasıl oluşmuştu?
Babilli astrologlar, bunu 2500 yıl önce belirledi. Gökyüzünü 12 ayrı bölgeye ayırdılar, hepsine bir burç belirlediler ve bunlara uygun karakter özellikleri belirlediler.

Bunlar niye geçerli olmasın?
Dünya’nın yörüngesi sürekli değişiyor. Ay’ın çekim gücü yüzünden Dünya yörüngesinin açısı farklılaşıyor. 2002 yılında burçların dönemlerinin doğru olmayabileceğine dair şüpheler belirmişti. Dolayısıyla şimdi bakışımız burçların oluşturulduğu dönemden daha farklı.
/images/100/0x0/55ea49b3f018fbb8f8762a00
 
Sonuçları ne olacak?
Bütün burçlar, hemen hemen eşit dağıtılmıştı (Ortalama 30 gün). Şimdi bunların hepsi kayıyor. Şimdi daha fazla yay burcu var (35 gün) ve daha fazla başak (44 gün), ama daha az yengeç var (21 gün).

Yeni tarihler nasıl?
Yaklaşık bir aylık kaymalar var.

Geçiş dönemlerinde yer alan günler niye kesişiyor?
Yeni sistemde mesela yengeç, 10 Ağustos’a kadar gidiyor, aynı gün aslan burcu başlıyor. Çünkü burç geçici gün içinde gerçekleşiyor. Bu durumda her kişi için burcun hesaplanması gerekiyor.

Eğer burçların kesiştiği bir günde doğduysam, hangisine ait oluyorum?
Bu günde iki burcun özellikleri buluşuyor. Ortalama gündüz saat 12’yi esas alabilirsiniz. Önce doğduysanız önceki, sonraki burç.

13’üncü burç ne anlama geliyor?
Yılan takım adaları (29 Kasım ile 17 Aralık) zaten o dönemde biliniyordu. Babilliler, bunu çizip akrebe dahil ettiler. Karakter özellikleri belli; başına buyruk, gururlu, bedensel, öfkeli.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle