GeriDünya Yaşlanmayı engellemek mümkün
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yaşlanmayı engellemek mümkün

Yaşlanmayı engellemek mümkün

ABD’de Mayo Clinic sağlık merkezi tarafından yapılan araştırmada, yaşlılıkta güçsüzlüğe neden olan hücreleri etkisizleştiren bir ilaç keşfedildiği açıklandı.

Araştırmada katılımcılara genellikle kanser tedavisinde kullanılan bir ilaç verildi ve üç gün kullanılması sonucunda biyolojik olarak yaşlanan hücrelerin sayısında düşüş gözlendi. Yapılan çalışmayla ilgili olarak uzmanlar “Yaş ile bağlantılı hastalıkları ertelemek, yavaşlatmak ya da engellemek söz konusu. İnsanların yaşam kalitesini arttırmaya çalışıyoruz. Eğer 90 yaşındakiler 40 yaşında gibi hisserse bu iyi bir şeydir” ifadesini kullandı.

 
 

Bilişsel gelişimde beslenmenin önemiBebelac Çocuk Devam Sütleri’yle Anne Bebek Buluşmaları’nın 3.durağı Van’dı! Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt sordu; Dr. Elif Pınar Çakır bebeklerin bilişsel ve sosyal gelişiminde beslenmenin önemini anlattı, Nutricia Pazarlama Direktörü Pelin Aydoğdu ise annelik tecrübelerini paylaştı. Vanlı annelerin yoğun ilgisiyle karşılanan söyleşi sonrasında herkese Hürriyet Kitap’tan çıkan 200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi armağan edildi. (Sponsorlu İçerik)
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle