GeriDünya Yakalama emrini sızdıran ortaya çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yakalama emrini sızdıran ortaya çıktı

Yakalama emrini sızdıran ortaya çıktı

ALMANYA’nın Chemnitz kentinde iki mültecinin 35 yaşındaki bir Almanya vatandaşını bıçaklayarak öldürmesi sonucu çıkan olaylar durulmuyor.

Biri Iraklı, öteki Suriyeli iki mültecinin zanlı olarak tutuklanmasıyla ilgili belgeyi aşırı sağa kimin sızdırdığı tartışılırken, bir adliye memuru dokümanı kendisinin sızdırdığını itiraf etti. Daniel Zabel adındaki memur, Bild gazetesine yaptığı açıklamada “Belgeyi ben sızdırdım. Belgenin fotoğrafını çekip verdim. Çünkü kamuoyunun gerçekleri ve sadece gerçekleri bilmesini istedim. Fotoğrafı çekip cep telefonumla yargıdaki aarkadaşlarıma, kurbanın yakınlarına ve Pro Chemnitz örgütüne gönderdim” dedi. Daniel Zabel, başkalarının başının yanmasını istemediğini de sözlerine ekledi.

Almanya’da yargı organları arasındaki yazışmaları kamuoyuna sızdırmak suç teşkil ediyor ve bir yıla kadar hapis cezası var. Belgeyi aşırı sağcı Pro Chemnitz hareketi sosyal medya hesabında yayınladı. Aynı zamanda aşırı sağcı AfD milletvekili Jan Timke ve İslam düşmanı Pegida hareketinin kurucusu Lutz Bachmann da sosyal medya hesaplarında belgeyi yayınladı. Polis, Timke’nin evine bu nedenle baskın düzenledi ve hakkında soruşturma başlattı. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle