GeriDünya Yahudi Müzesi saldırganı Paris'i havaya uçuracaktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yahudi Müzesi saldırganı Paris'i havaya uçuracaktı

Yahudi Müzesi saldırganı Paris'i havaya uçuracaktı
refid:27161466 ilişkili resim dosyası

Brüksel'deki Yahudi Müzesi'ne 24 Mayıs'ta düzenlenen ve dört kişinin ölümüne neden olan silahlı saldırının zanlısı Mehdi Nemmuş'un, Paris'te bu yılki 14 Temmuz "Ulusal gün kutlamalarında" bombalı saldırı düzenlemek istediği ortaya çıktı.

Yahudi Müzesi saldırganı Parisi havaya uçuracaktı
Liberation gazetesi, bugünkü sayısında manşetten verdiği haberde, Suriye'de rehin tutulduktan sonra nisan ayında serbest bırakılan dört gazetecinin, gardiyanlığını da yaptığı saptanan zanlının, başkentin ünlü meydanı Champs Elysee'deki geçit töreninde bombalı saldırı düzenlemeyi planladığını yazdı.

Didier François, Edouard Elias, Nicolas Hénin ve Pierre Torres isimli gazetecilerin, gizli serviste söz konusu zanlıyla ilgili gizli ifadelerine ulaşan gazete, mayıs ayında Marsilya'da gözaltına alınan Nemmuş'un, olası suç ortaklarının bu saldırıyı düzenleme olasılığına karşı 14 Temmuz'daki törenlerde özellikle yoğun güvenlik önlemi alındığını duyurdu.

Yahudi Müzesi saldırganı Parisi havaya uçuracaktı

Paris'teki 14 Temmuz kutlamalarından

Yahudi Müzesi saldırganı Parisi havaya uçuracaktı BRÜKSEL SALDIRGANI IŞİD’Lİ GARDİYAN ÇIKTI


MUHAMMED MERAH'IN BEŞ KATI
Zanlının, Fransız rehine gazetecilere, Paris'te bombalı saldırı hazırlığı içinde olduğunu söylediğini kaydeden gazete, "Nemmuş'un, 2012 yılında yedi kişiyi öldürdükten sonra polis operasyonunda ölü geçirilen Muhammed Merah'tan beş misli daha fazla sansasyon yaratacak bir saldırı yapma niyetinde olduğu" yolunda konuşmalar yaptığını bildirdi.

Fransız yargısı, 29 Temmuz'da, Cezayir kökenli Fransız vatandaşını yargılanmak üzere Belçika'ya iade etmişti.

Mehdi Nemmuş, Yahudi Müzesi'ne saldırının ardından Marsilya'da gözaltına alınmıştı. Fransız savcı, zanlının Belçika'daki saldırıyı düzenlediğine dair ellerinde güçlü deliller olduğunu bildirmişti. Fransa'daki soruşturma sırasında Nemmuş'un, Suriye'deki iç savaşa katıldığı ortaya çıkmıştı.

Yahudi Müzesi saldırganı Parisi havaya uçuracaktı BRÜKSEL’DE YAHUDİ MÜZESİ'NE SALDIRIYahudi Müzesi'ne düzenlenen silahlı saldırı nedeniyle İsrailli turist çift, Fransız vatandaşı olduğu belirlenen bir kadın ve saldırıda ağır yaralandıktan sonra hastaneye kaldırılan bir Belçika vatandaşı, hayatını kaybetmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle