GeriDünya Ya Ağca gibi silahı olsaydı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ya Ağca gibi silahı olsaydı

Ya Ağca gibi silahı olsaydı
refid:13311678 ilişkili resim dosyası

Papa 16’ncı Benedikt’in Noel ayininde saldırıya uğrayıp yere yığılması tartışılıyor. Kadın “Sarılmak istiyordum” dese de, uluslararası ajanslar Ağca suikastını hatırlattı.

PAPA'YA TUHAF SALDIRI -WEB TV

İŞTE O AN - FOTO GALERİ 

PAPA'DAN NOEL MESAJI 


İTALYA Başbakanı Silvio Berlusconi’den 10 gün sonra, bu kez Katolik aleminin ruhani lideri Papa 16’ncı Benedikt akli dengesi bozuk bir kişinin hedefi oldu. 25 yaşındaki İtalya-İsviçre vatandaşı Susanna Maiolo, Noel ayininde önceki gece, Vatikan’ın Sen Piyer Katedrali’ndeki geleneksel ayin için kürsüye doğru yürüyen Papa’ya saldırdı.

Kırmızı kazağıyla aniden bariyerleri aşan kadın, güvenliğin çabuk müdahalesine rağmen Papa’yı ayin atkısından çekip yere düşürmeyi başardı. Maiolo kıskıvrak yakalanırken, “Sadece Papa hazretlerine sarılmak istiyordum” diye bağırdı. Geceyi Vatikan’daki karakolda geçiren saldırgan, sabah Roma’daki bir akıl hastanesine kaldırıldı. Silahsız olduğu görülen kadının geçen yıl da aynı şeyi yapmaya kalkıştığı ortaya çıktı.

Güya ajanlar koruyordu

Papa, kalkıp kürsüye ilerleyerek hiçbir şey olmamış gibi ayini başlatsa da, arbede sırasında tökezleyen 87 yaşındaki Fransız Kardinal Roger Etchegaray’ın uyluk kemiği kırıldı. Benedikt ise dün katedral balkonundan verdiği Noel vaazında (Urbi et Orbi) dünyayı, “şiddet ve intikam duygularını geride bırakmaya” davet etti.

Uluslararası ajansların haberlerinde, bugüne kadar bir Papa’ya yönelik en ciddi saldırıya, 1981’de Sen Piyer Meydanı’nda 2’nci Jean Paul’ü vurmaya kalkışan Mehmet Ali Ağca’nın imza attığı hatırlatıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle