Dünya Haberleri

DÜNYA

  'Vladimir emniyetin eşkıya oldu'

  Nerdun HACIOĞLU/MOSKOVA
  09.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Rusya' da bir polis binbaşısı, Başbakan Vladimir Putin' e Youtube' dan hitap ederek polis teşkilatındaki yolsuzlukların üzerine gitmesini istedi.

  Novorossisk kentinde uyuşturucu ile mücadele biriminde görevli Binbaşı Aleksey Dimovski, 24 saat içinde 170 bin kişi tarafından tıklanan videoda şöyle konuştu: “Vladimir Vladimiroviç, yolsuzlukları azaltmaktan bahsediyorsunuz, ancak teşkilatımız eşkıya oldu. Emniyette işler çığırından çıktı. Polis şefleri kotayı doldurmak uğruna hiçbir suçu bulunmayan vatandaşlar hakkında soruşturmalar açıyor. Sizden acil önlem almanızı rica ediyorum. Bana hapse gitmesi gereken insanların isimlerinin söylenmesinden bıktım.”
  Hakkında rapor hazırlanacak
  Putin ile yüzyüze görüşmek isteyen Rus polis, ayrıca ayda 14 bin ruble (750 lira) maaşla geçinemediklerini de söyledi. Videodan sonra can güvenliği kalmadığını belirten Dimovski, Kremlin’de de yankı yarattı. Rusya İçişleri Bakanı Raşid Nurgaliyev, konuyla ilgili olarak bir araştırma komisyonu kurulmasını ve Putin ile Devlet Başkanı Dmitriy Medvedev’e iletilmek üzere rapor hazırlanmasını emretti. 

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı