GeriDünya Vinç kazasında ölenlerin yakınlarına 800 bin TL
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  18
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vinç kazasında ölenlerin yakınlarına 800 bin TL

Vinç kazasında ölenlerin yakınlarına 800 bin TL
refid:30082820-spot ilişkili resim dosyası

Suudi Arabistan Kraliyet Divanı, Kabe'de tavaf alanı genişletme çalışmalarında kullanılan vincin devrilmesi sonucu vefat edenlerin yakınlarına 1 milyon riyal (yaklaşık 800 bin TL), yaralılara ise 5 yüz bin riyal (yaklaşık 400 bin TL) verileceği belirtildi.

Vinç kazasında ölenlerin yakınlarına 800 bin TL Kâbe'deki vinç faciasında hayatını kaybedenler toprağa veriliyor

Suudi Arabistan Kraliyet Divanı, Kabe'de gerçekleşen vinç kazası ile ilgili açıklama yaptı. Kral Selman bin Abdülaziz'in kesin talimatlarını barındıran açıklama şöyle: “Vinç kazasında şehit olanların yakınlarına 1 milyon riyal verilecek. Öte yandan kazadan sakat olarak kurtulan kişilere de 1 milyon riyal verilecek. Ayrıca hafif yaralı olarak kurtulan mağdurlar için 5 yüz bin riyal verilecektir. Hasta yakınları ziyaretçi vizesi verilerek Suudi Arabistan'a gelebilir. Öte yandan şehit yakınlarından 2 kişi önümüzdeki Hac döneminde kraliyet davetlisi olarak misafir edilecek. Bundan sonra hiçbir şekilde Bin Ladin şirketi ihalelere alınmayacak. Ayrıca soruşturma bitene kadar şirket yöneticilerinin yurtdışına çıkışı yasaklanmıştır."

Vinç kazasında ölenlerin yakınlarına 800 bin TL KÂBE’DEKİ FACİADA 12 TÜRK HAYATINI KAYBETTİ

Öte yandan açıklamada kazanın raporu da yayınlandı. Rapora göre acı kaza vincin yanlış konumlandırılması ve şiddetli rüzgardan kaynaklandı.

Vinç kazasında ölenlerin yakınlarına 800 bin TL İŞTE FACİADEN ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER


Yorumları Göster
Yorumları Gizle