GeriDünya Vicdansız baba canını zor kurtardı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  38
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vicdansız baba canını zor kurtardı

Vicdansız baba canını zor kurtardı
refid:14846550 ilişkili resim dosyası

Çin’de 8 yaşındaki oğlunu sokak lambasının direğine zincirleyerek açık artırmayla satışa çıkaran bir baba, linç edilmekten son anda kurtuldu.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, Çin’in orta bölgesindeki Wuhan bölgesinde yaşayan Yong Tsui, 8 yaşındaki oğlu Fai Tsui’yi bir sokak lambasının direğine zincirleyerek açık arttırmayla satışa çıkardı.  

Yong, oğlunu bağladığı direğin yanındaki tezgaha yaşı ve çalışma kapasitesini belirten bir de bilgi notu iliştirdi. Çinli baba sokaktan geçmekte olanların tepkisiyle karşılaştı ve linç edilmek istendi.

Öfkeli vatandaşların elinden polisler tarafından güçlükle kurtarılan Tsui gözaltına alındı. 

Yong, karakoldaki ifadesinde Fai'nin annesinin 3 yıl önce öldüğünü ve çocuğuna bakmak için artık maddi gücü kalamdığını söyledi.

Yong, "amacının çocuğunu saymak olmadığını, sadece ona kalabileceği bir ev bulmak" olduğunu belirtti.

Polis, küçük çocuğun sosyal servise teslim edildiğini açıkladı.

Yong ayrıca, fayton sürücüsü babası tarafından ayak bileklerinden bir sokak direğine zincirlenen 2 yaşındaki Çinli çocuk hakkındaki haberleri de okuduğunu ifade etti.

Cheng Jingdan isimli çocuk, babası fayton kullanırken engelli annesi de çöp toplarken ailesi tarafından zincirlendiği direkte çevredekiler tarafından besleniyordu. Cheng'in babası oğlunu kaçırılmaması için zincirlediğini, zira 4 yaşındaki kızlarının bu olaydan bir ay önce kaçırıldığını söylemişti. Haberin yayınlanmasının ardından Cheng, çocuk bakım evine yerleştirilmişti.

Vicdansız baba canını zor kurtardı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle