GeriDünya Uydurma 'Marilyn Monroe' haberiyle dünyayı kandırdılar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Uydurma 'Marilyn Monroe' haberiyle dünyayı kandırdılar

Uydurma 'Marilyn Monroe' haberiyle dünyayı kandırdılar
refid:29016249 ilişkili resim dosyası

Yaptığı uydurma haberlerle tanınan "World News Daily Report" sitesinin ortaya attığı "Marilyn Monroe'yu öldürdüğünü itiraf eden emekli CIA ajanı" iddiası, bir kez daha dünya genelinde milyonlarca kişiyi kandırmayı başardı.

Zaytung benzeri sitede Mart ayında yayımlanan ancak Türk medyasında bugün yer alan haberde, 78 yaşındaki Normand Hodges'un, hasta yatağında bir dizi itirafta bulunduğu belirtildi.

ABD hükümeti için 1959-1972 yıllar arasında 37 suikast gerçekleştirdiğini itiraf eden Hodges'un, öldürdüğü kişiler arasında ünlü aktris Marilyn Monroe'nun da olduğu ifade edildi.

Haberde hayali karakterin şu sözlerine de yer verildi:

"Marilyn Monroe'nun sadece Kennedy ile değil, Fidel Castro'yla da yattığına dair elimizde kanıtlar vardı. Şefim Jimmy Hayworth, bana onun ölmesi gerektiğini söyledi. Ve bunun bir intihar ya da aşırı dozda uyuşturucuya bağlı bir ölüm gibi gözükmesi gerektiğini belirtti."

Uydurma Marilyn Monroe haberiyle dünyayı kandırdılar

Haberde FBI'ın, Hodges'un itirafları üzerine soruşturma başlattığı belirtildi. Hatta Hodges'a ait olduğu iddia edilen fotoğraflar da paylaşıldı. Ancak tüm bu bilgiler, düzmece bir haberin parçasıydı.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle