GeriDünya Üsteğmenin evinde solcuların listesi çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üsteğmenin evinde solcuların listesi çıktı

Üsteğmenin evinde solcuların listesi çıktı

Alman ordusunda teğmen olan, ancak aynı zamanda mülteci gibi Almanya’ya iltica başvurusunda bulunan Franco A.’nın evinde bir liste bulundu. Listede sol örgüt ve kişilerin isimleri var.

ALMANYA orduda teğmen olan, ancak mülteciymiş gibi aynı zamanda Almanya’ya iltica eden Franco A.’nın çifte yaşamının sırrını çözmeye çalışıyor. Çarşamba günü gözaltına alınan Franco A.’nın evinde bir liste bulunduğu bildirildi. Güvenlik birimleri böyle bir listenin ele geçtiğini doğrularken, listedeki kuruluş ve kişilere yönelik saldırı planı olup olmadığı araştırılıyor. Franco A.’nın evinde bulunan listede aşırı sağa karşı mücadele eden sol grup ve kişilerin adları yer alıyor. Alman Asayiş Şubesi, listede adı geçen Sol Partili Berlin milletvekili Anne Helm’i bilgilendirdi. Milletvekili Helm, aşırı sağdan sürekli ölüm tehditleri alıyordu. Polisin bilgilendirdiği kuruluşlar arasında aşırı uçlara ve silah ticaretine karşı ilginç gösteriler düzenleyen ‘Siyasi Güzellik Merkezi’ adlı kuruluşun da bulunduğu bildirildi.

Üsteğmenin evinde solcuların listesi çıktı

SAVUNMA BAKANI ZORDA

Alman ordusunda örnek asker olarak gösterilen teğmen Franco A.’nın çifte hayatı ve aşırı sağcı olması gözleri yeniden orduya çevirdi. Teğmen Franco A. hakkında aşırı sağcı görüşlere sahip olduğu konusunda orduya ihbarlar geldiği, ancak bu ihbarların değerlendirilmediği haberleri Alman ordusunu ve Savunma Bakanı Ursula von der Leyen’i zora soktu. Bakan von der Leyen, orduda “Bir tavır sorunu” ve “Yanlış bir ordu ruhu anlayışı” bulunduğunu, hataların peşine düşmediğini savundu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle