Dünya Haberleri

DÜNYA

  Ürdün'de yeni Başbakan Bakit'e protesto

  A.A.
  04.02.2011 - 18:01 | Son Güncelleme:

  Ürdün'de yüzlerce kişi, Kral Abdullah tarafından yeni hükümeti kurmakla görevlendirilen Maruf Bakit'e karşı gösteri düzenledi.

  Ülkedeki en büyük muhalif grubun liderinin yeni başbakana kabineyi kurması için bir şans vermek istediğini söylemesine karşın, binden fazla taraftarının ve diğer muhaliflerin başkent Amman'da Bakit'in istifası için gösteri düzenlediği bildirildi.

  Başbakanlık binasının yakınlarında ve şehir merkezinde toplanan göstericilerin, "Kahrolsun hükümet" şeklinde slogan attıkları gözlemlendi.

  Fiyat artışları nedeniyle geçtiğimiz haftalarda protestolara sahne olan Ürdün'de gösterilerin ardından Kral Abdullah, Başbakan Samir Rifai'nin istifasını resmen kabul etmiş ve eski askeri danışmanı Maruf Bakit'ten yeni kabineyi kurmasını istemişti.

  Ürdün'ün güçlü aşırı dinci muhalefeti İslami Eylem Cephesi ise yeni atanan Başbakanın da istifasını istiyor. İslami Eylem Cephesi'nin, Ürdün'deki başlıca muhalefet gücünü oluşturan Müslüman Kardeşler örgütünün siyasi kolu olduğu belirtiliyor.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı