GeriDünya ‘Ürdün bir yol ayrımında’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Ürdün bir yol ayrımında’

‘Ürdün bir yol ayrımında’

ÜRDÜN Kralı 2’nci Abdullah, zam öngören tartışmalı vergi yasasına karşı düzenlenen yoğun protestolara ilişkin, vatandaşın haklı olduğunu ve Ürdünlülerin acı çekmesini kabul etmeyeceğini belirtti.

Ürdün Kraliyet Divanı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre; Kral Abdullah, başkent Amman’daki El-Hüseyniyye Sarayı’nda devlete ait medya organlarının yöneticileri, günlük gazete editörlerinin yanı sıra gazeteciler sendikası başkanı ve bazı gazetecileri kabul etti. Kral Abdullah, buradaki açıklamasında “Ürdün şu anda bir yol ayrımında, ya bu krizden çıkarak halkına iyi bir yaşam sağlayacak ya da Allah korusun bilinmeze doğru gidecek” dedi.

HÜKÜMETE ELEŞTİRİ
Hükümeti eleştiren Kral Abdullah, “Hükümetin, vergi yasasını halka izah etmesi gerekirdi. Ancak bir iletişim eksikliği var” diye konuştu. Vatandaşların, vergi ödediğinde, kendilerine sunulan okul, hastane, ulaşım gibi hizmetlerde iyileşme hissetmesi gerektine işaret eden Kral Abdullah, yetkililerin önceliğinin, “düşük ve orta gelirlilerin gözetilmesi, yatırıma teşvik edecek çalışmalar” olması gerektiğini ifade etti. Ürdün Kralı Abdullah, ayrıca güvenlik güçlerinin, göstericilere yönelik “medeni” tutumunu takdir ettiğini sözlerine ekledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle