GeriDünya Ünlü sunucu Megyn Kelly'den Dünya Kadınları Zirvesi'nde 'Trump' eleştirisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ünlü sunucu Megyn Kelly'den Dünya Kadınları Zirvesi'nde 'Trump' eleştirisi

Ünlü sunucu Megyn Kelly'den Dünya Kadınları Zirvesi'nde 'Trump' eleştirisi

ABD’de Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Parti’nin adayları arasında düzenlenen ilk TV tartışmasında Donald Trump ile atışan Fox News sunucusu Megyn Kelly, “Haber kanalları, Trump’ı ekranlara duvar kâğıdı yaptı” diyerek medyayı eleştirdi.

Dünya Kadınları Zirvesi’nde emektar TV sunucusu Katie Couric’e muhafazakâr medyadaki kadının sesiyken, nasıl bir anda tüm kadınların ve gazetecilerin güçlü sesi haline geldiğini anlatan Kelly, ABD’nin en çok izlenen haber kanalı Fox News’de 'Kelly File' isimli siyasi haber programını sunuyor.

Cumhuriyetçi Parti adayları arasında başı çeken Donald Trump, Kelly’nin canlı yayında zorlayıcı sorularına muhatap olmuş ve Fox News’ü boykot edeceğini açıklamıştı. Kelly, konuya ilişkin değerlendirmede bulunurken, diğer kanalların reyting uğruna ekranlarını Trump’ın seçim kampanyalarıyla ‘duvar kâğıdı’ gibi süslediğini söyledi.

Ünlü sunucu Megyn Kellyden Dünya Kadınları Zirvesinde Trump eleştirisi

ABD TELEVİZYONLARI HABERCİLİK KURALLARINI YIKTI

ABD televizyon kanallarının kendi habercilik kurallarını yıktığını ileri süren Kelly, Trump’ın seçimlerdeki öngörülmeyen başarısının TV reytinglerini artırdığını, bu yüzden de tüm kanalların Trump ile iyi geçinip, onu programlarına konuk etmek istediğini belirtti.

Trump’ın seçmen nezdinde elde ettiği başarının altında, diğer adaylara eşit zaman ayırmayarak görevini adil olarak yerine getirmeyen medyanın olduğunu iddia eden Kelly, ‘Reytingler için bir yere kadar elbette endişe duymak zorundayız. Ancak kendi özümüz ve gazeteciliğimiz için de endişelenmemiz gerekir” diye konuştu.

Ünlü sunucu Megyn Kellyden Dünya Kadınları Zirvesinde Trump eleştirisi


Konuşması defalarca alkışlarla kesilen Kelly, Trump’a gönderme yaparak, “Bir başkan adayı olarak herkesi kapatamazsın. Fox, CNN, ABC’yi kapatamazsın. Bunu yapamazsın. Yani rakamlara gelince, bizim tarafta da güç var. Basının kendi içindeki bu dayanışma fırsatının kaçtığını düşünüyorum” dedi.

BİZİM İŞİMİZ BASKI YAPMAK

Trump’ın sorulara verdiği yanıtların, seçmenlerin değerlendirmeleri ve düşüncelerini belirlemeleri için önemli olduğunu belirten Kelly, “Soruların ne olacağı bize bağlıdır. Fark edip etmyeceği umurumda bile değil. Bu seçmenlere kalmış. Bizim işimiz baskı yapmak. Zaten baskı yapmamız gerekiyor” diye konuştu.

Pazar sabahları yayınlanan haber programlarının Trump’a telefonla bağlanmasını da eleştiren Kelly, bu tür şeylerin eskiden olmadığını söyledi. Televizyon medyasının Trump karşısında kendi kurallarını yıktığını bir kez daha vurgulayan Kelly, “reyting uğruna Trump’a uygulanan ayrıcalığın Hillary Clinton’a ve diğer adaylara uygulanmadığına” dikkat çekti.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle