Dünya Haberleri

DÜNYA

  Ünlü oyuncu Sian Blake ve iki çocuğu ölü bulundu

  Birce BORA/LONDRA
  06.01.2016 - 11:06 | Son Güncelleme:

  İngiltere’nin başkenti Londra’da 20 gün önce 4 ve 8 yaşlarındaki iki oğlu ile birlikte ortadan kaybolan ünlü oyuncu Sian Blake’in Eritih’deki evinin bahçesinde üç ceset bulunduğu açıklandı. Günler önce evde arama yaptığı halde cesetleri bulamayan polisler hakkında ise soruşturma başlatıldı.

  Metropolitan Polis Teşkilatı’ndan yetkililer kayıp oyuncu ve çocuklarına ait olduğu tahmin edilen cesetlerin kimliklerini henüz resmen doğrulamadı ancak cesetler üzerinde yapılacak otopsiden sonra detaylı bir basın açıklaması yapılacağını söyledi.

  Ünlü oyuncu Sian Blake ve iki çocuğu ölü bulundu

  43 yaşındaki Sian Blake, İngiltere’nin en uzun soluklu ve popüler pembe dizilerinden biri olan Eastenders’da canlandırdığı Franki Perrie karakteri ile tanınmıştı. Blake uzun süredir ciddi bir motor-nöron hastalığından mustaripti.

  Ünlü oyuncu Sian Blake ve iki çocuğu ölü bulundu

  BAŞ ŞÜPHELİ BLAKE’İN SEVGİLİSİ

  Yetkililer, Blake’in çocukları ile birlikte ortadan kaybolduğunu polise bildiren ilk kişinin ünlü oyuncunun 49 yaşındaki erkek arkadaşı ve çocukların babası Arthur Simpson-Kent olduğunu ancak adamın polisle iletişime geçtikten üç gün sonra ortadan kaybolduğunu söyledi.

  Kuaförlük yapan Simpson-Kent’in şu an için olayda baş şüpheli kabul edildiği belirtilirken İngiliz basını adamın Glasgow ve Amsterdam üzerinden Gana’ya kaçtığını iddia etti.

  Ünlü oyuncu Sian Blake ve iki çocuğu ölü bulundu

  Basın Simpson-Kent’in Interpol tarafından aranmakta olduğunu da belirtti.

  Simpson-Kent’in eski karısı Dominique Deblieux, Sun gazetesine yaptığı açıklamada eski kocasının düzenli olarak kokain kullanıp zaman zaman da uyuşturucu sattığını söyledi ve “yaşananların uyuşturcu bağlantılı olabileceğine inandığını” dile getirdi.

  Ünlü oyuncu Sian Blake ve iki çocuğu ölü bulundu

  Eski kocasının birçok farklı kadından toplam 8 çocuğu olduğunu da belirten Deblieux, “Bizim evliliğimiz tam bir zaman kaybıydı. O vahşi bir adam, bana karşı şiddet uyguladı. Öz kızı Isis’i de birçok kez dövdü. Kızını hiç umursamazdı” dedi.

  CESETLERİ BULAMAYAN POLİSLER HAKKINDA DA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

  18 Aralık günü camı kırarak Sian Blake’in sevgilisi ve çocukları ile birlikte yaşadığı müstakil eve giren ve arama yapan polis memurlarının arka bahçede bulunan üç cesedi bulamamış olması büyük tepki topladı.

  Ünlü oyuncu Sian Blake ve iki çocuğu ölü bulundu

  Scotland Yard’ın Profesyonel Standartlar Direktörlüğü soruşturmada herhangi bir ihmal yapılıp yapılmadığının anlaşılabilmesi için inceleme başlattıklarını söyledi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı