GeriDünya Üç Türk'ün öldürüldüğü olayda bir Türk gözaltında
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üç Türk'ün öldürüldüğü olayda bir Türk gözaltında

Üç Türk'ün öldürüldüğü olayda bir Türk gözaltında
refid:28338800 ilişkili resim dosyası

FİNLANDİYA’nın Rusya sınırı yakınındaki Laukaa kasabasında bir pizza restoranı işleten Aziz ve Asiye Şekersöz çifti ile garson Kübray Köneç’i bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle İbrahim Ş. isimli bir Türk vatandaşı gözaltına alındı.

İbrahim Ş.’nin olay sonrası elleri ve üzerindeki giysileri kanlar içinde restoranda bulunduğu ve Finlandiya polisi tarafından gözaltına alındığı öğrenildi. İbrahim Ş.’nin ilk ifadeleri ve yapılan diğer araştırmalar sonucu cinayetin arkasında herhangi bir siyasi nedene rastlanmadığı, üç kişinin alacak verecek meselesi nedeniyle öldürüldüğü şüphesinin ağır basmaya başladığı bildirildi. Finlandiya yasalarına göre polis cinayetle ilgili resmi açıklamayı ancak üç Türk’ün cesetleri üzerindeki otopsi tamamlandıktan sonra yapacak. Yaklaşık 25 yıldan beri Finlandiya’da yaşayan Şekersöz çiftinin Kahramanmaraşlı oldukları, aile yakınlarından gelecek talep doğrultusunda cenazelerin Türkiye’ye gönderilmesi için Helsinki Büyükelçiliği’nin devrede olduğu belirtildi.

Türkiye’nin Helsinki Büyükelçiliği ise Finlandiya makamlarıyla sürekli temas halinde bulunulduğunu vurgularken, polisin resmi açıklamasının beklendiğini belirtti.

DHA'ya gönderilen büyükelçilik açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Helsinki’ye yaklaşık 280 km mesafede bulunan Jyvaskyla şehrinin Laukaa kasabasındaki bir pizza restoranında üç vatandaşımız 1 Mart günü hayatlarını kaybetmişlerdir. Hayatlarını kaybeden vatandaşlarımız Aziz Şekersöz, Asiye Şekersöz ve Kübray Köneç’tir. Polis henüz olay hakkında resmi bir açıklama yapmamıştır. Soruşturma devam etmekte olup, Türk vatandaşı bir şüpheli gözaltında tutulmaktadır. Polisin resmi açıklama yapması beklenmektedir.”

Üç Türkün öldürüldüğü olayda bir Türk gözaltında Finlandiya’da vahşet: Üç Türk öldürüldü

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle