Dünya Bir ‘Garip’ Fransa yolcusu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir ‘Garip’ Fransa yolcusu

Bir ‘Garip’ Fransa yolcusu

Sivas’ın Suşehri ilçesinde bulunan ve doğuştan bir bacağı olmayan ‘Garip’ isimli yavru sokak köpeği, Fransa’da yaşayan bir Türk aile tarafından sahiplenilerek tedavi için İstanbul’a götürüldü.

SOKAK köpeklerinin kısırlaştırılması için çalışma yürüten Suşehri Belediyesi ekiplerince Kemalpaşa Mahallesi’nde bulunan ve doğuştan bir bacağı olmayan 2.5 aylık Kangal kırması ‘Garip’ ile ilgili basında çıkan haberleri gören, isminin açıklanmasını istemeyen bir gurbetçi, belediye görevlileriyle irtibata geçti. Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel de durumu belediye veteriner hekimi Deniz Aydın ile paylaştı. Köpeğin bakımını üstlenen hayvanseverin isteği üzerine, İstanbul’dan Sivas’a giden özel hayvan bakım kliniğinin görevlileri Garip’i İstanbul’a götürdü. Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, Garip’in bundan sonraki tedavilerinin İstanbul’da daha iyi ortamda yapılacağını söyledi.

Bir ‘Garip’ Fransa yolcusu

Garip’in köpek barınağının maskotu olduğunu belirten Yüksel, “Fransa’da yaşayan bir Türk ailemiz, Garip’in tüm bakımını üstlendi. Garip’in tüm bakımları İstanbul’daki klinikte yapılacak. Ayrıca protez bacak yapılacağı da söylendi. Bu konuda duyarlı olan hayvanseverimize teşekkür ediyoruz” dedi. Yüksel, ilerleyen günlerde ailenin İstanbul’a geleceğini ve Garip’i Fransa’ya götüreceğini söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle