GeriDünya Üç ay sonra cevap verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üç ay sonra cevap verdi

Üç ay sonra cevap verdi

Başbakan Merkel, mülteci politikasını değiştirmezse, anayasa mahkemesine kadar gideceğini yazan koalisyon ortağı CSU liderine üç ay sonra cevap verdi.

Almanya'da koalisyonun küçük ortağı Hıristiyan Sosyal Birlik (CSU) lideri, Başbakan Merkel'in mülteci politikasına karşı bir mektup yazarak, bu politikayı değiştirmesini istedi.

Seehofer'in gerekirse anayasa mahkemesine gitmekle tehdit ettiği mektubuna Başbakan Merkel üç ay sonra cevap verdi ve mektuptaki tüm suçlamaları reddetti.

Merkel, CSU'nun hükümetin mülteci politikasında hukuksal hareket etmediği, mülteci göçünü azaltmak için adım atmadığı suçlamalarını geri çevirdi.

Bu suçlamaların haksız ve temelsiz olduğunu yazan Başbakan Merkel, mülteci krizine kalıcı çözüm planını takip ettiklerini belirtti. Merkel, kalıcı çözüm için hem ulusal hem uluslararası alanda önemli adımlar attıklarını vurguladı.

DÜŞ KIRIKLIĞI

CSU lideri Seehofer mektubu aldığını doğruladı. Ancak mektubu henüz okumadığını söyleyen Seehofer, danışmanlarının mektubu değerlendirdiğini, aldığı bilgiye göre Merkel'in üç sayfalık cevabında, CSU'nun argümanlarına çok az cevap verdiğini belirtti. 

Seehofer, Bavyera eyalet hükümeti olarak mektubu değerlendirdikten sonra ne yapacaklarına karar vereceklerini, anayasa mahkemesine başvuru fikrinin devam ettiğini kaydetti.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle