Dünya TV’de kedi ızgara isyanı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TV’de kedi ızgara isyanı

Norveç'in TV 3 kanalında yayınlanan ‘‘Robinson’’ adlı yarışmada aç kaldığını bahane ederek, evcil bir kediyi önce bıçağı ile öldüren ve derisini yüzdükten sonra ateş üzerinde kızartarak yiyen Espen Halvorsen adlı yarışmacıya ölüm tehditleri yağıyor.

Pazar günü TV 3'te yayınlanan görüntüler Norveç halkını ve hayvanseverleri ayağa kaldırdı. Issız bir adada yaşam savaşı veren yarışmacılardan Espen Halvorsen, kaldıkları kampa gelen kediyi yakalayıp av bıçağı ile öldürdükten sonra, derisini yüzdü ve yaktığı ateşte kızartıp yedi. Programın yayınlanmasıyla birlikte TV 3 kanalı telefon ve e-mail ile protesto yağmuruna tutuldu.

NORVEÇ'E DÖNERSE ÖLDÜRÜRÜZ

Çok sayıda izleyici, Halvorsen'in Norveç'e döndüğünde öldürüleceği tehdidinde bulundu. Hayvanserverler derneği ise polise başvurarak, Halvorsen ve programın yapımcısı hakkında suç duyurusunda bulundu. TV 3 Yöneticileri, yarışma icabı adada aç kalan yarışmacıların yaşam savaşı verdiklerini ve hayatta kalabilmek amacıyla her yola başvurdukları için suçlu olmadıklarını savundular. Oslo emniyet teşkilatı ise evcil hayvanları öldürmek ve yemenin yasalara göre suç unsuru oluşturduğunu, gerekli yasal işlemlerin yapılacağını söylediler.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle