GeriDünya Tuvalette gözdağı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tuvalette gözdağı

Tuvalette gözdağı
refid:13116723 ilişkili resim dosyası

IMF Başkanı Strauss-Kahn’ın, Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’yi tuvalette sıkıştırıp, “Hakkımda yayılan dedikoduların Elysee’den çıktığını biliyorum. Adamlarını çek” diyerek tehdit ettiği ortaya çıktı. 2012’de Sarkozy’nin en büyük rakibi Strauss-Kahn olacak.

FRANSA’da, 2012’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yarış erken başladı. Sosyalistlerin, Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin tahtını elinden alabilecek tek umut olarak gördüğü Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Dominique Strauss-Kahn’ın, 25 Eylül’deki G20 zirvesinde Sarkozy ile karşı karşıya geldiği öne sürüldü.
Haftalık Le Point Dergisi’ndeki habere göre, bir toplantıda verilen arayı fırsat bilen Strauss-Kahn, Sarkozy’i tuvalette yakaladı. Strauss-Kahn, sert bir şekilde şunları söyledi:  

“Özel hayatıma ilişkin dedikodulardan, bana karşı hazırlandığını öğrendiğim dosyalardan bıktım artık. Biliyorum ki bunların hepsi Elysee’den (Cumhurbaşkanlığı Sarayı) çıkıyor. Şimdi adamlarına söyle bunlara bir son versinler, yoksa hepinizi dava ederim.”
Sarkozy’nin ise Strauss-Kahn’ı sakinleştirmeye çalıştığı, ancak sarfettiği sözleri “çok ağır” bulduğu belirtiliyor.
Sosyalist Parti mensubu merkez solcu ekonomist Strauss-Kahn, yapılan son anketlere göre Fransızların en sevdiği politikacı. Sarkozy’nin oyları hızla düşüyor. Bugün seçim olsa Strauss-Kahn’ın Sarkozy’yi geçeceği tahmin ediliyor.

Sarko övündü, AB bölündü

FRANSA Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, AB’nin İç Pazar Komiseri olarak bir Fransız’ın atanmasını “Bu işte İngilizler çok fena kaybetti” sözleriyle değerlendirince, Paris-Londra ilişkileri gerildi. Sarkozy’nin Le Monde’da yer alan ve Michel Barnier’in göreve seçilmesini “İngilizlere karşı masada kazanılmış bir zafer” olarak niteleyen sözleri üzerine, İngiltere Başbakanı Gordon Brown, Fransa Cumhurbaşkanı ile haftaya yapmayı planladığı toplantıyı iptal etti. İngiliz yetkililer, “AB kendi içinde böyle rekabet etmemeli” diyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle