Dünya Haberleri

DÜNYA

  Türkiye’nin ‘yumuşak gücü’ Louvre’da

  AA
  08.12.2017 - 10:33 | Son Güncelleme:

  Fransa’nın başkenti Paris’te Louvre Müzesi’ndeki Uluslararası Güzel Sanatlar Fuarı’nda Türk sanatçılar sergi açtı.

  PARİS’te her yıl düzenlenen Güzel Sanatlar Fuarı’nın bu seneki bölümüne, güzel sanatlar alanında faaliyet gösteren Societe National des Beaux-Arts (SNBA) Kurumu Türk delegasyonu yedi sanatçıyla katıldı. ‘Duygu’ temasıyla etkinlikte yer alan Türk delegasyonuna mensup altı ressam ve bir heykeltıraş, resim ve heykel dallarında 20 eserini sanatseverlerle buluşturdu.
  Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa, birçok uluslararası sanatçının katıldığı bu organizasyonda bulunmaktan büyük onur duyduğunu söyledi. Musa, bu fuarda Türkiye’nin yedi sanatçıyla temsil edilmesinin gurur verici olduğunu belirterek, 10 yıldan fazladır bu etkinliğe katılan sanatçılara teşekkür etti.

  ‘SANATÇILAR İŞİMİZİ KOLAYLAŞTIRIYOR’
  Daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Musa, görkemli bir açılış töreni olduğunu anlattı. Musa, şunları kaydetti:
  “Ülkemizin yumuşak gücünün gösterilmesi, hissettirilmesi için en uygun ve en etkin araçların başında kültürel mirasımız ve değerlerimiz gelir. Bunların yeterince tanınmadığını çok iyi biliyoruz. Bu bakımdan sanatçılarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu manada bizim işimizi de büyük ölçüde kolaylaştırıyorlar.”

  Türkiye’nin ‘yumuşak gücü’ Louvre’da

  PAZAR GÜNÜNE KADAR AÇIK
  Bazı ülkelerden yaklaşık 600 sanatçının katıldığı, Türkiye’nin yanı sıra Kanada, Çin, Güney Kore, İsviçre, Slovenya, Norveç ve Japonya delegasyonlarının yer aldığı, 2 bin metrekarelik alanda açılan Güzel Sanatlar Fuarı 2017, Louvre Müzesi’nin altında bulunan Carrousel du Louvre Sergi Salonu’nda 10 Aralık’a kadar gezilebilecek.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı