Dünya Haberleri

DÜNYA

  Türkiye'nin dediği oldu! PYD'den yeni hamle

  Hürriyet Haber
  30.11.2017 - 19:16 | Son Güncelleme:

  Terör örgütü PYD'nin Rusya Temsilcisi Abdüsselam Muhammed Ali YPG'nin oluşturduğu DSG'nin Suriye ordusuna katılmaya hazır olduğunu söyledi.

  Terör örgütü PKK 'nın Suriye kolu PYD 'nin Rusya Temsilcisi Abdüsselam Muhammed Ali, YPG 'nin ana omurgasını oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) siyasi çözüm üzerinde mutabakat sağlanmasının ardından Suriye ordusuna katılmaya hazır olduğunu söyledi.

  Rusya'nın İzvestiya gazetesine konuşan Ali, "DSG, krizin tüm taraflarını tatmin eden bir siyasi çözüm bulunduğunda Suriye ordusuna dahil olmaya hazır. Bu, mantıklı bir gelişme olur. Biz, Suriye'den kopma veya ayrılma konusunu hiçbir zaman gündemimize almadık. Aksine Kürtler, Suriye'deki haklarının pekiştirilmesi için çalışıyor" dedi.

  'DSG'NİN ŞAM'LA AYNI HEDEFLERİ OLDUĞUNU GÖSTERİYOR'

  Baas Partisi vekili Alan Bakr da, DSG'nin Suriye ordusuna katılmasının bu grubun Şam yönetimiyle aynı hedeflere sahip olduğunu gösterdiğini kaydetti. Bakr sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Biz, halkları, dinleri ve mezhepleri birbirinden ayırmıyoruz. Tüm bunlar Suriye toplumunun parçası. Eğer bir vatandaş, anayasaya saygı duyuyor, egemenliğimizi ve toprak bütünlüğümüzü destekliyorsa, burada bir sorun olamaz. Sorunlar, bazı grupların ülke içinde dış güçlerin planlarını uygulamaya başladığında çıkıyor."

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı