GeriDünya Türkiye tatiliyle başı dertte
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye tatiliyle başı dertte

Türkiye tatiliyle başı dertte
refid:10208213 ilişkili resim dosyası

Medya kralı Rupert Murdoch’un İngiltere muhalefet partisi lideri David Cameron’u geçen yaz İstanbul biletlerini alıp bir Yunan Adası’nda demirleyen lüks yatına davet etmesi tepkilere yol açtı.

The Independent gazetesinin manşet haberine göre David Cameron’un uçak biletlerinin parasını Rupert Murdoch ödedi. Ailesiyle Türkiye’de yaptıpı tatili Santorini Adasındaki özel görüşmeleri yüzünden  geciktiren  Muhafazakar Parti lideri, Santorini’ye uçtuktan sonra Murdoch’un 184 ft’lik yatı Rosehearty’de medya kralı ile içki içti ve onla  yemekli bir  partiye katıldı. Yatıyla kızı Elisabeth’in doğumgünü partisine katılmak için Korfu’ya geçen Murdock’un David Cameron’un Santorini-Türkiye uçak biletlerini de aldığı öğrenildi.

Korfu'daki paryiye Maliye Gölge Bakanı George Osborne’un da katıldığına dikkat çekildi. Murdock ile görüşmeleri hakkında açıklama yapmayan  David Cameron,  Avam Kamarası Harcamalar Kütüğü’ne 16 Ağustos’ta  Elisabeth Murdoch ile evli Halkla İlişkiler Gurusu Matthew Freud’un sağladığı bir uçakla eşi Samantha ve iki çocuğunu Farnborough’dan İstanbul’a götürdüğü bilgisini verdi. Cameron’un bu özel uçuşlarının 34,300 sterline malolacağı tahmin edildi.

David Cameron, Rusya’nın istila ettiği Gürcistan’ı ziyaret edip Cumhurbaşkanı Mikheil Saakashvili ile görüştükten  sonra İstabul’daki ailesiyle buluştu. Tiflis’e gidiş-geliş uçak biletlerinin parasının Muhafazakar Parti tarafından ödendiği anlaşıldı.

İstanbul’dan David Cameron ve ailesi, Matthew Freud’un Gulfsteram IV jetiyle Santorini’ye götürüldü. Murdoch ile içki faslından sonra David Cameron ve ailesi, Freud’un yatı Elisabeth F’de Rupert Murdock’un hazır bulunduğu yemek partine katıldılar. Daha sonra David Cameron ve ailesi Matthew Freud’un uçağıyla Dalaman’a uçarak Türkiye’de yelken tatili yaptılar. Tatil için Türkiye’yi seçen David Cameron  yelken tatilinde  kayınvalidesi Kontes Astor’un 60. doğumgününü kutladı.

David Cameron’un bir sözcüsü İstanbul, Santorini ve Dalaman uçuşlarını Rupert Murdoch değil, Matthew Freud’un ödediğini ileri sürdü. David Cameron’un Türkiye tatil dönüşü uçak biletlerini kendisinin ödediği anlaşıldı.

David Cameron’un Türkiye’de zengin akraba ve arkadaşları olduğu öğrenildi. İşçi Partililer, Tony Blair’in 1995 yılında muhalafet lideriyken Avusturalya’da Murdock ile görüşmesini Avam Kamarası Kütüğü’ne bildirdiğine dikkat çektiler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle