GeriDünya Türkiye giderek modernleşiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye giderek modernleşiyor

Türkiye giderek modernleşiyor
refid:14838706-spot ilişkili resim dosyası

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dünyadaki birçok sorunun Asya ve Kafkaslarda ortaya çıktığını ifade ederek, “Bunların sıcak problem haline gelmeden çözümü çok önemlidir. Savaş, kavgalar olduktan sonra çözüm çok daha zor olur. Önemli olan tedbir alıp problemleri diplomatik, siyasi yollardan çözmek, güven oluşturmak” dedi.

Cumhurbaşkanı Gül ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Kazakistan Cumhurbaşkanlığı Sarayı Ak Orda’da ortak basın toplantısı düzenledi. Gül, görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel konuların ele alındığını belirtti. Gül, daha sonra gazetecilere chp Genel Başkanı kemal kılıçdaroğlu’nun talebi halinde kendisine randevu vermeye hazır olduğunu söyleyerek, şöyle konuştu: “27 Mayıs milli bayramdı kalktı. 12 Eylül’de geçti gitti. Son Anayasa değişikliği ile gündemden kalkıyor. Türkiye engellenemez, kaçınılmaz bir değişimde modernleşiyor.”

Ak Orda’da resmi tören

KAZAKİSTAN ziyaretini sürdüren Cumhurbaşkanı abdullah gül, Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev tarafından Kazakistan Cumhurbaşkanlığı Sarayı Ak Orda’da resmi törenle karşılandı. Törende, Türkiye ve Kazakistan’ın milli marşları çalındı. Cumhurbaşkanı Gül, tören kıtasını denetledikten sonra Nazarbayev ile baş başa görüşmeye geçti. Gül ve Nazarbayev, Türk Konseyi içinde yer alan Türk Akademisi’nin açılış toplantısına da katıldı. Türk cumhuriyetlerinden temsilcilerin de yer aldığı toplantı, Astana’daki Barış ve Uyum Sarayı’nda yapıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle