GeriDünya Türkiye’den eski ABD elçisine sert yanıt
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye’den eski ABD elçisine sert yanıt

Türkiye’den eski ABD elçisine sert yanıt
refid:29973811-spot ilişkili resim dosyası

TÜRKİYE’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, New York Times (NYT) gazetesine gönderdiği mektupta ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi Eric Edelman’ın “ABD’nin Türkiye’yle tehlikeli pazarlığı” başlığıyla yayımlanan makalesine yanıt verdi.

Edelman, söz konusu makalede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “iç siyasi kaygıları” nedeniyle İncirlik Üssü’nü ABD’ye açtığını öne sürmüş ve Türkiye’nin terör örgütü PKK’ya yönelik hava saldırılarını eleştirmişti. Büyükelçi Kılıç, NYT tarafından “Türkiye’nin eylemlerini savunmak” başlığıyla yayımlanan mektubunda şöyle dedi:

“Güney sınırlarımızda züccaciye dükkanınagiren boğa etkisi gösteren 2003 yılındaki Irak işgalini savunanların, kendi yarattıkları karışıklığın doğrudan sonucu olarak ortaya çıkan sayısız tehdide karşı Türkiye’nin gerçekleştirdiği kendi savunma eylemlerini eleştirmesi ironik. Geçmişte olduğu gibi Türkiye ve ABD; ister Daeş, ister Nusra cephesi ya da ister PKK olarak bilinen Kürt terör örgütü olsun, teröre karşı yan yana durduruyor. Bu mücadelede ahlaki göreceliğe yer yok.

TERÖRİSTLERİ AKLAMAK

Bir terör örgütünü yenmek için başka terör örgütlerinin günahlarını aklayarak şeytanla pazarlık yapanlar, bu tip oluşumların sonunda onları besleyen eli ısıracaklarını iyi hatırlamalılar. Ayrıca Sayın Edelman’ın okurlarınızı inandırmak istediğinin aksine, Türkiye’nin demokratik yeterliliği eleştirilemeyecek kadar mükemmeldir.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle