GeriDünya Türkiye, Bulgaristan ve Yunanistan anlaşma imzaladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  26
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye, Bulgaristan ve Yunanistan anlaşma imzaladı

Türkiye, Bulgaristan ve Yunanistan anlaşma imzaladı
refid:29102049 ilişkili resim dosyası

Türkiye, Bulgaristan ve Yunanistan ortak sınır polisi ve gümrük merkezi oluşturarak yasadışı göçlerin önüne geçmeyi planlıyor.

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen törenle imzalanan anlaşma için Bulgaristan İçişleri Bakanı, “Bu anlaşmayla göç, organize suçlar ve terörizm konusunda üç ülkenin yüzleştiği sorunlar üzerinde ortak çalışma yürütmemizi sağlayacak” dedi.

AFP’nin haberine göre Bulgar bakan merkezin Bulgaristan ile Türkiye arasındaki Kapitan Andreevo sınır kapısında kurulacağını belirtti. Kapitan Andreevo’nun Türkiye tarafında Kapıkule sınır kapısı bulunuyor.

Türkiye, Bulgaristan ve Yunanistan anlaşma imzaladı BULGARİSTAN TÜRKİYE SINIRINA DUVAR ÖRÜYOR

Türkiye İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, anlaşmayla birlikte, polis ve gümrük memurlarının bilgi alışverişinde bulunarak yasadışı göçlerin ve kaçakçılığın önüne geçileceğini belirtti.

Türkiye’de bulunan Suriyeli mültecilerin Bulgaristan ve Yunanistan sınırını kullanarak Avrupa Birliği’nde mülteci statüsü elde etmek için kaçak yollara başvurması sorun teşkil ediyor.

Türkiye, Bulgaristan ve Yunanistan anlaşma imzaladı TÜRKİYE’DEN GÖÇMEN AKIŞINA BÖYLE ÖNLEM ALACAKLARHaber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle